ABW osłoniła tarczę antykryzysową. Hakerom nie udało się wyłudzić pieniędzy z PFR

autor: Bartek Godusławski21.05.2020, 09:40; Aktualizacja: 21.05.2020, 09:51
urządzenia mobilne, bezpieczeństwo

Formalnie osłonę tarczy PFR w tych przypadkach zapewnił CSIRT GOV, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego podlegający szefowi ABW.źródło: ShutterStock

Przez fałszywe strony internetowe oszuści próbowali wyłudzić pomoc z PFR. Służbom udało się powstrzymać dwa ataki phishingowe.

Antykryzysowa pomoc dla pracodawców i pracowników powoduje, że uaktywniają się także przestępcy. Wsparcie jest udzielane na masową skalę i często w szybkim tempie, co powoduje, że ryzyko udanego wyłudzenia rośnie. Akceptacja wniosków o subwencje z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju ruszyła trzy tygodnie temu. Razem z nią do działania przeszli oszuści.

– Do tej pory miały miejsce dwie próby phishingowe, których celem było wyłudzenie pieniędzy z PFR. Obie udało się Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego udaremnić i doprowadzić do zamknięcia stron internetowych, które podszywały się pod pomoc – mówi nasz informator znający sprawę.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane