statystyki

Elektromobilność: Samorządy nie mogą zwolnić tempa

autor: Katarzyna Nocuń17.07.2019, 11:36; Aktualizacja: 17.07.2019, 12:26
Problemem jak zawsze są pieniądze. Samorządy wciąż nie wiedzą, kiedy i ile środków dostaną na elekromobilność

Problemem jak zawsze są pieniądze. Samorządy wciąż nie wiedzą, kiedy i ile środków dostaną na elekromobilnośćźródło: ShutterStock

Jeden samochód elektryczny dla urzędnika i mieszkańca, nowe modele współpracy z biznesem – od innowacji nie ma odwrotu. Eksperci przekonują, że wymiana gminnego taboru na zeroemisyjny musi przyśpieszyć, mimo że JST dostały właśnie więcej czasu na przeprowadzenie tego procesu.

Dwa lata więcej będzie na wprowadzenie w życie przepisów o elektromobilności dotyczących floty pojazdów – z wyłączeniem komunikacji miejskiej (te terminy pozostają bez zmian). Ministerstwo Energii w projekcie nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych proponuje, by wymóg 10 proc. samochodów elektrycznych do dyspozycji urzędników obowiązywał dopiero od 2022 r. Pierwotnie przepisy te miały wejść w życie w styczniu 2020 r. (zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych; t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1124). Samorządy apelowały o przesunięcie tego terminu.

Takie są obecnie plany

Takie są obecnie plany

źródło: DGP

Przyczyną brak infrastruktury


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kminek(2019-07-20 12:04) Zgłoś naruszenie 10

    Jakoś to wszystko zaczęło nam powoli iść, bo i ładowarki greenwaya mozna spotkac juz teraz wlasciwie we wszystkich wiekszych miastach kraju, a my tymczasem chcemy zwalniac tempa??? Nie tak wyglada WSPÓLNE dążenie do elektromobilności. Nie o to chodzi. Jak wszyscy to wszyscy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane