Internet Rzeczy urządzi nam życie. Ale bez zmian prawa i mentalności się nie obejdzie

autor: Bartosz Michalski, Jakub Styczyński, Joanna Pieńczykowska05.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 05.07.2019, 12:07
Internet, technologia

Internet, technologiaźródło: ShutterStock

Ministerstwo Cyfryzacji nie ma wątpliwości, że technologia internetu rzeczy (IoT) może stać się motorem napędowym polskiej gospodarki oraz miast. Jednak, by móc skorzystać z jej dobrodziejstw, potrzebne są zmiany nie tylko prawne, lecz także organizacyjne, a nawet instytucjonalne. Resort już wziął się do pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Bzdura(2019-07-05 11:27) Zgłoś naruszenie 120

  Nikt na niczym nie traci, a na pewno nie Polacy, jak w ostatnim wersecie wspomniano. Na niczym nie tracimy, w wiadomościach non stop mówią o naszym rozwoju gospodarczym i póki co koniunktura nam sprzyja i jest stabilnie. Przeczytałem dokładnie i ze zrozumieniem cały ten artykuł i wiecie co? Czyście wszyscy technokraci i cyfrowi komuniści na głowę poupadali? Takie życie straci smak i sens, człowiek ma przyjemność w tym, że może zrobić jeszcze cokolwiek samodzielnie, to co tutaj napisano doprowadzi tylko i wyłącznie do rozleniwiania, ogłupienia i wzmożonego uzależniania od tych cyfrowo-technologicznych fetyszy zwykłych ludzi - chcecie pierwszych dowodów tych bzdurnych transformacji proszę bardzo! wi-fi i smartfony - to był ja się okazuje zalążek do tego co nas czeka obecnie, przyznajcie się lepiej, że od dawna wiedzieliście, że ludzi czeka taki los szubrawcy. Internet urządzi nam życie. Ale bez zmian prawa i mentalności się nie obejdzie - No jasne ale zapytać o zdanie czy zgodę ludzi to nie łaska, wpierniczyć bo tak jest wszędzie to i u nas być musi, bośmy ponoć wiecznie zacofani cyfrowo. Nie wyrażałem zgody na uszczęśliwianie mnie na siłę i myślę, że nie tylko ja ale całe mnóstwo ludzi. Ja nie jestem aktorem, a moje życie to nie film science-fiction. Litości, mój kraj sprzedaje swoją prywatność, zdrowie w imię barbarzyńskiego i nieznającego litości quasi-postępu, który ma za zadanie rozleniwiać, ogłupiać i uzależniać oraz przy okazji odbierać czas, zdrowie i prywatność. Cyrograf już podpisany? Nie to szybciutko, raz dwa, bo rogaty czeka i się niecierpliwi.

  Odpowiedz
 • Anonim(2019-07-05 23:07) Zgłoś naruszenie 110

  To będzie piekło na ziemi, zwłaszcza dla chorych, starszych ludzi. Człowiek tak jak każde zwierzę, uwielbia żyć w środowisku neutralnym i przyjaznym dla niego, nad którym posiada kontrolę. Dla wielu życie w wolności, poza elektryczno elektronicznym labiryntowym piekłem i totalnej inwigilacji, będzie luksusem.

  Odpowiedz
 • Barry(2019-07-06 09:38) Zgłoś naruszenie 60

  Wszędzie gdzie władza zaczhyna grzebać - od razu zaczyna dziać się źle. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek władza uregulowała coś dobrze. Zawsze robi to na przekór społeczeństwu i zawsze kupa z tego wychodzi. Prawotwórcy za punkt honoru uważają udowodnienie społeczeństwu, że jest niemądre i że tylko oni, niedouczeni dvrnie, nieodpowiadający za nic, nie potrafiący nawet wyciągać prawidłowych wniosków z oczywistych faktów, są w stanie uregulować życie społeczene najlepiej.

  Odpowiedz
 • janusz(2019-07-10 17:19) Zgłoś naruszenie 30

  Szkoda że nikt nie zbadał jak 5 G wpływa na zdrowie ludzi i zwierząt. A szkoda bo podobno bardzo źle wpływa podobnie jak włożenie głowy do mikrofali. Będziemy skąpani w elektrosmogu: do 3g i 4g dołączy 5 i jeszcze rzeczy wysyłające promieniowanie. Ciekawe co lodówka będzie robiła w internecie i co oglądała. Może zamówi za mnie zakupy, mam nadzieje że nie w drogim sklepie.

  Odpowiedz
 • Pinochet(2019-07-11 11:11) Zgłoś naruszenie 00

  Świetna sprawa, automatyzacja jest normalnym zjawiskiem a luddystom śmierć. Kapitalizm to najlepszy ustrój!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane