statystyki

Polacy mają sposób na zagwarantowanie prywatności w sieci

autor: Adam Pawluć27.03.2018, 07:45; Aktualizacja: 27.03.2018, 08:02
komputer-haker-internet

Dariusz Łydziński z firmy 4 IT SECURITY pozostaje sceptyczny. – Nie ma takiego systemu, którego nie da się złamać. To zawsze jest kwestia czasu, jakiego na to potrzebujemy, sił, środków finansowych i wartości, jaka jest chroniona – mówi.źródło: ShutterStock

Firma UseCrypt stworzyła program, który ma zapewnić całkowicie anonimową komunikację. Zainteresowanie wyrażają podmioty publiczne. Niektóre już kupiły licencje.

UseCrypt Safe i jego mobilna wersja UseCrypt Messenger to programy umożliwiające szyfrowaną komunikację oraz wymianę plików. Pierwsze sukcesy: około stu licencji do wersji stacjonarnej – UseCrypt Safe – wykupiła Krajowa Administracja Skarbowa. Wśród klientów polskie firmy znalazły się także Wojskowa Akademia Techniczna oraz Państwowy Instytut Łączności.

Według naszych nieoficjalnych informacji zainteresowane są inne podmioty publiczne, w tym ministerstwa. Firma zaczęła niedawno dystrybucję wersji mobilnej dla użytkowników prywatnych.

„Z punktu widzenia możliwości zastosowania narzędzia w przedsiębiorstwie, należy zwrócić uwagę na jego przydatność w procesie przetwarzania dokumentów o dużym znaczeniu” – czytamy w rekomendacji Państwowego Instytutu Łączności.

Prezesem UseCrypt jest Krzysztof Surgowt, były szef na region Europy Środkowo-Wschodniej firmy Astra, dostawcy kanałów telewizyjnych radiowych oraz internetu poprzez satelity.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane