statystyki

Polacy mają sposób na zagwarantowanie prywatności w sieci

autor: Adam Pawluć27.03.2018, 07:45; Aktualizacja: 27.03.2018, 08:02
komputer-haker-internet

Dariusz Łydziński z firmy 4 IT SECURITY pozostaje sceptyczny. – Nie ma takiego systemu, którego nie da się złamać. To zawsze jest kwestia czasu, jakiego na to potrzebujemy, sił, środków finansowych i wartości, jaka jest chroniona – mówi.źródło: ShutterStock

Firma UseCrypt stworzyła program, który ma zapewnić całkowicie anonimową komunikację. Zainteresowanie wyrażają podmioty publiczne. Niektóre już kupiły licencje.

UseCrypt Safe i jego mobilna wersja UseCrypt Messenger to programy umożliwiające szyfrowaną komunikację oraz wymianę plików. Pierwsze sukcesy: około stu licencji do wersji stacjonarnej – UseCrypt Safe – wykupiła Krajowa Administracja Skarbowa. Wśród klientów polskie firmy znalazły się także Wojskowa Akademia Techniczna oraz Państwowy Instytut Łączności.

Według naszych nieoficjalnych informacji zainteresowane są inne podmioty publiczne, w tym ministerstwa. Firma zaczęła niedawno dystrybucję wersji mobilnej dla użytkowników prywatnych.

„Z punktu widzenia możliwości zastosowania narzędzia w przedsiębiorstwie, należy zwrócić uwagę na jego przydatność w procesie przetwarzania dokumentów o dużym znaczeniu” – czytamy w rekomendacji Państwowego Instytutu Łączności.

Prezesem UseCrypt jest Krzysztof Surgowt, były szef na region Europy Środkowo-Wschodniej firmy Astra, dostawcy kanałów telewizyjnych radiowych oraz internetu poprzez satelity.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane