Facebook ma 14 lat. Gorzkie wyznanie Zuckerberga

autor: Bartosz Lewicki05.02.2018, 12:23; Aktualizacja: 05.02.2018, 14:33
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerbergźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: David Paul Morris

Serwis Facebook, do którego codziennie zagląda prawie 1,3 mld osób, ma 14 lat. Stało się to dla założyciela serwisu, Marka Zuckerberga, okazją do gorzkich podsumowań i wynikających z nich konstruktywnych wniosków. "Popełniłem prawie każdy błąd, który był możliwy" - napisał Zuckerberg.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • racjonalny(2018-02-05 20:26) Zgłoś naruszenie 30

  "Dobrze wiemy, że popełnimy kolejne pomyłki" - stwierdził, ale dodał, że to jedyna droga do rozwoju. Ale piękne wyznanie, jakie to szlachetne naprawdę zaraz się wzruszę. Jakie piękne jest to, że obserwuje się młodych ludzi nieustannie przewijających palcem facebookowego walla w poszukiwaniu różnych często mało wartościowych rzeczy. Zmusili ludzi do bycia w nieustannym kontakcie, nawet jeśli nie widziało się jakiejś osoby przez kilka lat. To prowadzi do tego, że mniej ważni stają się realni, obecni przyjaciele, bliscy, rodzina a to miejsce wypełnia portal społecznościowy na którym jest kilkaset znajomych, to idiotyczne. Nie przegap niczego, bądź w stałym kontakcie, podziel się wszystkim, w tym swoją prywatnością i przychodzi pewna refleksja - co za obrzydliwe czasy, cały czas ktoś chce tobą zarządzać, narzucać pewien styl, nie masz smartfona - jesteś dziwny, przestarzały, nie masz facebooka - nie istniejesz, nie masz prawa jazdy - nie jesteś prawdziwym facetem. Dlaczego ludzie nieustannie patrzą na siebie przez pryzmat stereotypów, pryzmat statusu społecznego itp.? Każdy chce każdym wiecznie rządzić, nikt nie chce ustąpić, wszelka życzliwość jest na pokaz, żeby dobrze odebrano daną osobę. Tworzymy sztuczną społeczność, w której jest jeden wielki chaos, nie wiadomo komu ufać, a komu nie, każdy żyje po swojemu i jest obojętny na drugiego. Im więcej wspaniałej, ułatwiającej życie człowieka technologii tym mniej człowieka, taka prawda, a najbardziej wpływowe osoby w branżach technologicznych chcą pozornie uszczęśliwić całą ludzkość, a tak naprawdę zrobić z nich niewolników, chociażby takich smartfonów, co udało się im perfekcyjnie. Wygląd, funkcjonalność i wytrzymałość tych urządzeń a także mnogość aplikacji sprawia, że nie sposób rozstać się z tym urządzeniem, a Facebook jako jedna z takich aplikacji stał się istnym katalizatorem uzależnienia od smartfonów, zresztą nie tylko ta aplikacja, również Instagram czy Messenger. Nie wiem czy ludzie naoglądali się filmów science-fiction czy czego innego, ale to maniakalne zainteresowanie automatyzacją życia, tą wygodą za wszelką cenę będzie zgubą dla nich samych, a wszystko przez zachłanność i apodyktyczność we wdrażaniu innowacji technologicznych i zmuszaniu nawet tych co są temu oporni. Trzeba uzyskać nad tym wariactwem kontrolę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Cyklon(2018-02-05 13:06) Zgłoś naruszenie 21

  Amerykańskie kłamstwo, owszem Zuckerberg jest założycielem firmy Facebook Inc ale nie założycielem portalu społecznościowego który to został założony przez Andrzej Bak w 2003 roku na wynajętych serwerach Stanforda następnie był prowadzony przez firmę Orange z Newady I Pilawa Facebook & Twitter z Nowego Jorku -ten sam właściciel, W 2004 roku firma został rozbita przez mafię pejsów i co ciekawe przy poparciu CIA która nie chciała obcego jej inwestora. Właściciel patentu amerykańskiego na portal społecznościowy facebook nie sprzedał go Zuckerbergowi, sprzedał tylko nazwę handlową "facebook" firmie Michaela Jacksona z Los Angeles któremu to Zuckerberg płacił prze 8 lat tantiemy po czym ją odkupił na rzecz firmy.

  Odpowiedz
 • Piotr(2018-02-20 09:13) Zgłoś naruszenie 00

  "Gorzkie wyznanie Zuckerberga" oraz zdjęcie, na którym ma zmartwioną twarz - dałem się nabrać na tę przynętę. W ogólnym rozrachunku nie sądzę, żeby miał powody do gorzkości, ha ha.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane