Jak sprawić aby mieszkanie prezentowało się nowocześnie, a jednocześnie szybko się nie opatrzyło i aby współgrały w nim różne kolory? Odpowiedzią mogą być bardzo modne białe, lakierowane na błysk lub mat meble, którymi można urządzić niemal całe mieszkanie. Mimo, że biel może się wydawać kolorem nudnym lub chłodnym, coraz częściej pojawia się we wnętrzach. I to z jakim efektem

Biel to bardzo uniwersalny kolor, który potrafi we wnętrzu zdziałać prawdziwe cuda. Przede wszystkim optycznie powiększa przestrzeń. Jeśli salon jest niedoświetlony lub jest bardzo przytulny to biel na ścianach spowoduje, że stanie się on jaśniejszy – będzie odbijał światło wpadające zza okna, dzięki czemu sprawi wrażenie większego (czego nie możemy oczekiwać od kolorów ciemnych, które dają odwrotny efekt). Jasne kolory w pokoju, jadalni czy kuchni można wprowadzić na kilka sposobów:

- malując ściany na biało,
- aranżując zabudowę kuchenną w tym kolorze,
- urządzając jadalnię w białych barwach,
- wybierając białe, lakierowane meble do salonu,
- lub decydując się na wszystkie powyższe warianty.Białe meble kuchenne z frontami na wysoki połysk są bardzo wygodne głównie dzięki temu, że nie widać na nich odcisków palców, które potrafią zepsuć efekt nawet w najładniej urządzonej kuchni. Są dodatkowo bardzo proste w utrzymaniu czystości. Białe powierzchnie nadają wnętrzom nowoczesnego charakteru, a jednocześnie pozostawiają niemal nieograniczone pole manewru w doborze dodatków. W zależności od tego jak ją zaplanujemy, możemy uzyskać efekt minimalistyczny i elegancki lub bardzo ciepły i przytulny. Jeżeli wybierzemy blat w kolorze stali i szkło na ścianie, a do tego dobierzemy minimalistyczne meble w części jadalnej, uzyskamy nowoczesne i eleganckie wnętrze. Jeżeli te same białe meble połączymy z drewnianym blatem, ciepłą drewnianą podłogą, kolorowymi dodatkami, a w oknach zawiesimy miękkie zasłony opadające na podłogę – otrzymamy przytulną przestrzeń. Istotną zaletą bieli w pomieszczeniach jest jej neutralny charakter. Pasują do niej wszystkie barwy, przez co daje pole do popisu w urządzeniu wnętrza nie tylko kuchni, ale także salonu lub sypialni.
Meble lakierowane na błysk lub matowe w bieli możemy zaplanować również w salonie. W tym miejscu często koncentruje się życie domowników, więc nie należy go zagracać. Warto ograniczyć się do kilku obowiązkowych punktów, takich jak szafka RTV i stolik kawowy, uzupełnionych np. ciekawą i funkcjonalną komodą.

- Dla tych, których nie do końca przekonuje zimna biel i chcieliby przełamać minimalistyczny trend, producenci wprowadzają warianty mieszane jak np. cała biała komoda z frontami szuflad wymiennymi z białych na drewniane np. dębowe lub stoliki kawowe z elementami drewnianymi – mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka Concept Store.

Meble, które wybieramy do kuchni czy do salonu zwykle mają służyć nam przez lata, dlatego , dlatego warto zadbać o to by były one wykonane z naturalnych materiałów i dawały dużą dowolność w zmianach wystroju wnętrza. Powracająca do łask biel jest zarówno praktyczna, jak i ponadczasowa i bardzo łatwo połączyć ją z różnymi kolorami, fakturami i dodatkami w różnych stylach. Dzięki temu, nawet przy niewielkim budżecie możemy odświeżyć mieszkanie, zaopatrując je w np. niewielkie, kolorowe dodatki lub wprowadzając do wnętrza drugi po bieli kolor przewodni.

- Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian na inny kolor, dobór sofy w nowym odcieniu czy wykorzystanie dodatków takich, jak podkładki na stół czy poduszki na krzesła, które pozwolą szybko i bez większych nakładów odświeżyć mieszkanie. W przypadku minimalistycznych, niestylizowanych mebli w kolorze białym, bardzo łatwo jest nadać wnętrzu nowy charakter – mówi Katarzyna Barwińska.