W styczniu projekt ustawy reprywatyzacyjnej dla Warszawy. Będzie zwrot w postaci użytkowania wieczystego

08.12.2012, 08:15; Aktualizacja: 08.12.2012, 10:39
Jeśli zwrot nieruchomości nie będzie możliwy, miasto miałoby oferować byłym właścicielom odszkodowania, a tym, którzy nie złożyli tzw. wniosków dekretowych - rekompensatę.

Jeśli zwrot nieruchomości nie będzie możliwy, miasto miałoby oferować byłym właścicielom odszkodowania, a tym, którzy nie złożyli tzw. wniosków dekretowych - rekompensatę.źródło: ShutterStock

PO kończy prace nad projektem ustawy reprywatyzacyjnej dla Warszawy - poinformowały PAP źródła we władzach klubu. Jeśli zwrot nieruchomości nie będzie możliwy, miasto miałoby oferować byłym właścicielom odszkodowania, a tym, którzy nie złożyli tzw. wniosków dekretowych - rekompensatę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • roberto(2012-12-21 23:58) Zgłoś naruszenie 00

  szczerze to ja jestem bardziej za wchodzeniem inwestorów niż reprywatyzacją. prosty przykład Praga. Kaminica niszczeje bo warszawa nie zainwestuje bo "nie nasza", oddadzą właścicielowi, a on dalej nic nie robi, bo "moja i mogę robić co chce". i czeka aż się rozpadnie, bo chodzi tylko o działkę. ii taka kamienica wojne przetrwała a takiego czegoś nie... jak inaczej jest inwestycjami? Koneser - też ruina, warszawa sprzedała, zaczęła sie restauracja zabutkowych budynków, między nimi powstaną biura pasaże. nie tylko nie niszczą ale jeszcze tworzą taką przestrzeń dla tych ludzi. diwe rózne sytuacje. to rochę też kwestia uczciwości

  Odpowiedz
 • histori(2012-12-30 20:18) Zgłoś naruszenie 00

  Przykre, bardzo smutne, że Polska a zwłaszcza stolica ucierpiała w tak wysokim procencie. Bardzo istotne jest to, że KOMUNIZM DOŁOŻYŁ RÓWNIEŻ WIELE ZŁA. Gdyby jakimś cudem Polskę nie dotknęła niewola sowiecka (aż do 1989 roku) to mielibyśmy w Polsce większy odsetek inteligencji, więcej zabytków tych komunistycznych, paskudnych bohomazów. Niemcy jedna ucierpieli w znacznie mniejszym stopniu ,owszem też koszmarnie było we wschodnich, komunistycznych Niemczech, ale to jednak tylko mniejsza połowa Niemiec i mniejsze zniszczenia. A Polska nie dość że cała byłą zniszczona to jeszcze przez kilkadzisiąt lat PRL prano nam umysły.

  Odpowiedz
 • histori(2012-12-30 20:20) Zgłoś naruszenie 00

  Poza tym dlaczego wciąż wiele biednych, przedwojennych wspaniałych kamienic koszmarnie niszczeje w Warszawie i wciąż się o nie NIE DBA! Za to status zabytku uzyskał sowiecki Pałac Kultury i Nauki! Absurd i bezmyślność.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie