Kulczyk Silverstein Properties - joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding oraz Silverstein Properties (SPI) - kupiło od Hochtief Development Poland dwa budynki biurowe zlokalizowane przy Placu Małachowskiego i przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie.

- Nowe inwestycje KSP idealnie wpisują się w naszą strategię, która zakłada budowanie portfela nieruchomości komercyjnych w najlepszych lokalizacjach największych miast regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Liczymy, że dzięki wyjątkowej lokalizacji, architekturze i walorom użytkowym dają duże możliwości wzrostu wartości. – mówi portalowi Propertynews.pl, Piotr Krawczyński, członek zarządu KSP.

Pierwszy z budynków zlokalizowany przy Placu Małachowskiego - w pobliżu Hotelu Victoria i Galerii Zachęta. Jak informuje portal, do istniejącego budynku zostanie dobudowana nowa część na przylegającej działce od ul. Traugutta. W skład kompleksu wejdzie obecny biurowiec o powierzchni 5 tys. mkw. oraz nowa część o powierzchni 7,6 tys. mkw., a także 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej i magazynowej.Z uwagi na historyczną i architektoniczną wartość nieruchomość jest objęta ochroną konserwatorską.

Drugi budynek to zabytkowa, 4-piętrowa nieruchomość o powierzchni komercyjnej 3 tys. mkw. Biurowiec zlokalizowany jest w ścisłym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Mazowieckiej. Przez wiele lat w budynku mieściła się siedziba Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Fasada budynku chroniona jest przez konserwatora zabytków.