W czasie pandemii poprawki budowlane nie są niezbędne. Na prośbę inwestora konserwator może przymknąć oko

autor: Paweł Sikora22.05.2020, 18:00; Aktualizacja: 22.05.2020, 18:05
Sąd doszedł do przekonania, że w niniejszej sprawie zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody, o jakiej mowa w art. 61 § 3 ustawy prawo postępowania przed sądami administracyjnymi. Zaistniały zatem okoliczności uzasadniające celowość udzielenia skarżącym ochrony tymczasowej i wydania zgodnego z ich wnioskiem rozstrzygnięcia o wstrzymaniu zaleceń.

Sąd doszedł do przekonania, że w niniejszej sprawie zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody, o jakiej mowa w art. 61 § 3 ustawy prawo postępowania przed sądami administracyjnymi. Zaistniały zatem okoliczności uzasadniające celowość udzielenia skarżącym ochrony tymczasowej i wydania zgodnego z ich wnioskiem rozstrzygnięcia o wstrzymaniu zaleceń.źródło: ShutterStock

Mając na względzie ogłoszenie przez Światową Organizację Zdrowia stanu pandemii, a w tym także stanu epidemii w Polsce sąd może wstrzymać wykonanie budowlanych zaleceń pokontrolnych w budynku z uwagi na wyrządzenie znacznej szkody lub spowodowanie trudnych do odwrócenia skutków – stwierdził WSA w Olsztynie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • m1(2020-05-22 23:26) Zgłoś naruszenie 21

    Polacy nie mają najmniejszego poszanowania do prawa, które w ich mniemaniu bezpośrednio im nie służy. A tak na marginesie w Polsce nie ma konstytucyjnego Trybunału Konstygucyjnego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie