Rozwinięta infrastruktura, szczególnie ta gastronomiczna, bogate zaplecze kulturalno–rozrywkowe i rozbudowana komunikacja miejska dają wiele możliwości do spędzania wolnego czasu. Z drugiej strony, hałas z apartamentów na wynajem krótkoterminowy, tłumy turystów, brak miejsc parkingowych, wysokie ceny oraz niski standard starzejącej się mieszkaniowej tkanki miejskiej, wynikający z wieku nieruchomości jak i przestarzałej technologii skutecznie odstraszają wszystkich, którzy chcieliby zamieszkać tu na dłużej. Czy inwestycja w centrum miasta może być nie tylko opłacalna, ale też przyjazna i komfortowa? Kamienice Malczewskiego 2 w Gdańsku udowodniają, że tak.

Od lat obserwujemy przemianę polskich miast. Dotyczy to zwłaszcza rewitalizowanych dzielnic  śródmiejskich, czyli tych najbardziej interesujących, powiązanych z historią, zabytkami i innymi atrakcjami. Wzrost popularności wśród lokalnych i zagranicznych odbiorców, głównie w wyniku rozwijającej się bazy turystycznej, tworzy swego rodzaju koło zamachowe. Coraz częściej infrastruktura tych obszarów jest zmieniana na turystyczną i rozrywkową. Na miejscu dawnych sklepów osiedlowych i lokalnych usług powstają nowe restauracje, kawiarnie, kluby i atrakcje, które mają służyć przede wszystkim życiu towarzyskiemu. Pojawiają się one również na terenach budowanych osiedli mieszkaniowych.  Wzmożony ruch napędza ceny. Tereny zapomniane, poprzemysłowe są szybko zagospodarowywane pod kolejne inwestycje deweloperskie, bo chętnych na zakup apartamentu na wynajem nie brakuje. Niestety ma to swoje negatywne konsekwencje. Brakuje przede wszystkim infrastruktury niezbędnej do codziennego życia: edukacyjnej,  usługowej czy ochrony zdrowia. Brakuje ogólnodostępnych miejsc parkingowych i zieleni.

To wszystko sprawia, że dobrze w centrum bywać, ale czy w da się w nim jeszcze mieszkać?

- Lokalizacja nieruchomości jest bardzo ważnym aspektem dla każdego inwestora, ale nie ulegajmy modzie. Oceniajmy miejsce w perspektywie dłuższego czasu i prognozowanego rozwoju. – doradza Piotr Tarkowski, Pełnomocnik Zarządu Allcon OsiedlaInwestycja długoterminowa w przypadku nieruchomości zawsze daje dodatni wynik finansowy, jednak powinna być przemyślana. Kupowanie apartamentu w hałaśliwym otoczeniu, bez odpowiednich udogodnień dla mieszkańców, do tego w sąsiedztwie innych lokali na wynajem może nam przysporzyć więcej problemów niż korzyści. Lepiej rozejrzeć się za miejscem w centrum, ale kameralnym i przyjaznym, które bez problemu wynajmiemy długoterminowo np. kadrze menadżerskiej, wykorzystamy jako second home bądź zamieszkamy w nim na stałe.

Trójmiejskim przykładem tego typu inwestycji są Kamienice Malczewskiego 2 w Gdańsku. To klimatyczne osiedle zlokalizowane w dzielnicy Siedlce, bezpośrednio sąsiadującej ze Śródmieściem.  Z okien mieszkań na wyższych piętrach roztacza się widok na Gdańsk i słynne żurawie. Jest to miejsce świetnie skomunikowane z całą metropolią - w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe oraz SKM. Do Starego Miasta można dojść spacerem w 15 minut, w bezpośredniej okolicy znajdują się sklepy oraz urzędy, szpitale, szkoły, przedszkola oraz sąd i galeria handlowa. Blisko stąd także do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Sztuk Pięknych. Do biznesowego centrum Gdańska w Oliwii można dojechać wygodnie w kilkanaście minut. Życie tu udowadnia, że dotarcie do pracy, szkoły, teatru, kina lub na koncert jest zaledwie chwilową przejażdżką lub spacerem. W końcu zyskujemy upragniony czas dla siebie, naszej rodziny i przyjaciół.

Mimo lokalizacji w centrum miasta, Kamienice Malczewskiego 2 to przede wszystkim spokojne i przyjazne osiedle. Trudno uwierzyć, że zaledwie 1 kilometr od tętniącego życiem Śródmieścia znajduje się inny świat, gdzie napotkamy niskie, eleganckie budynki wtopione w zielone, willowe otoczenie. Nasłonecznione stoki, centralny plac wypełniony roślinnością, duże ogródki i tarasy, plac zabaw oraz troska o bezpieczeństwo, czynią osiedle na Siedlcach prawdziwie unikalną enklawą. W dwu- i trzypiętrowych budynkach znajduje się lokale w cenie od 415 tys. zł. Dla potrzebujących jeszcze większej przestrzeni i prywatności deweloper Allcon przygotował limitowaną ofertę sześciu domów jednorodzinnych - Domów Malczewskiego, o powierzchni do 245 m2. W tym wypadku ceny za dom w centrum Gdańska zaczynają się od 1,39 miliona.

Wartością dodaną Kamienic Malczewskiego 2 jest ich oryginalny charakter. Bliskość Starego Miasta była inspiracją do stworzenia osiedla nawiązującego architekturą do gdańskich kamienic. Dodatkowego charakteru inwestycji nadają elementy sztuki – na przykład klatki schodowe zaprojektowane na wzór galerii obrazów z dziełami absolwentów ASP czy nowoczesne instalacje w przestrzeni zielonej.

Kamienice Malczewskiego 2 to dobra propozycja dla wszystkich, którzy cenią swoją prywatność i chcą podwyższyć jakość swojego życia poprzez komfortowe mieszkanie w centrum miasta, bez kompromisów i bez wyrzeczeń. Mieszkania realizowane w ramach ostatniego etapu będą dostępne już na przełomie 2019 i 2020 roku. W ofercie są jeszcze mieszkania gotowe.

Zobacz więcej: www.allcon.pl