Dopłaty do czynszu: Rząd podaje progi dochodowe

22.03.2018, 14:26; Aktualizacja: 22.03.2018, 14:58
dług, kasa, pieniądze, bieda

Jak wskazało MIiR, dzięki dopłatom pomoc państwa będzie trafiała do osób i rodzin, których nie stać na samodzielny zakup mieszkania o odpowiednim standardzie dostosowanym do wielkości rodziny.źródło: ShutterStock

Jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma dopłatę do czynszu, jeśli miesięczny dochód nie przekroczy 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej (obecnie wynosi ok. 2563 zł netto), w przypadku dwuosobowego gospodarstwa - 90 proc., a trzyosobowego - 120 proc. - wynika z komunikatu MIiR.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • emeryt(2018-03-22 15:56) Zgłoś naruszenie 438

    emerytom zabiera się podatki by innym dopłacać do mieszkań - czy to " w porządku " ? Jak kogoś nie stać na wynajęcie mieszkania za 1500 zł to niech wynajmie tańsze i oszczędza na większe i droższe - albo weżmie kredyt, tak jak wielu innych to robi i spłaca 30 lat. Dlaczego ciągle się komuś coś daje w tym kraju - niech posłowie oddadzą swoje premie na mieszkania dla młodych - co nie chcą ? przecież uchwalili to rozdawnictwo.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • młodzież(2018-03-22 20:04) Zgłoś naruszenie 395

    Wszystko dla tych którzy jak ognia unikają ciężkiej pracy.Odbywa się to kosztem pracujących,oraz emerytów i rencistów.Jeśli rząd chce działać zgodnie ze sprawiedliwością społeczną to najpierw niech pozwoli odejść na zasłużoną emeryturę osobom które przepracowały 40 i więcej lat.A nierobów i pasożytów wygonić do pracy.m

    Odpowiedz
  • Lisek(2018-03-22 19:47) Zgłoś naruszenie 312

    Rozumiem, że tym razem wlicza różnego rodzaju zasiłki, alimenty, 500+ itp, a nie tylko dochód z tytułu pracy...? Czy jak zwykle: dochód niski + kilka tysięcy "dodatkowo"

    Odpowiedz
  • xx(2018-03-22 20:26) Zgłoś naruszenie 222

    To co się proponuje to WIELKA GRANDA. Znam rodziny, gdzie legalnie pracuje jedna osoba a druga np. gra na weselach i nie wykazuje żadnych dochodów. To, że zarabia dużo więcej niż 50% społeczeństwa to nie ma znaczenia i tak to my dopłacimy do ich mieszkań a w przyszłości damy mu emeryturę obywatelską. Brawo PIS, uczciwe do bólu.

    Odpowiedz
  • burak(2018-03-22 19:48) Zgłoś naruszenie 202

    Jedna pani ogłosiła że 89 roku skończyła się Komuna po latach widać że kłamała Komuna ma się dobrze . I dlatego nikt nie krzyczy komuno wróć była jest i ma się dobrze .Ludzie powinni odpowiadać za siebie a nie Państwo ( myszka kaszkę ważyła ogonek sobie sparzyła temu dała na łyżeczkę temu na miseczkę ) Rządy okradają ludzi i jak pany rozdają .Po 89 r kradli a Kuroń zupę gotował i prawie by go Świętym ogłosili .

    Odpowiedz
  • Abc(2018-03-22 22:19) Zgłoś naruszenie 190

    Co za dziwny kraj jeden cięžko pracuje, bez zasiłków, bez 500+,bez pomocy , na mieszkanie całe życie pracował spłacał kredyt, drugi na wszystko otrzymuje pomoc na dzieci ,teraz dopłaty do czynszu, A co z obywatelami, emerytami, którzy płacą wysokie czynsze za mieszkania spółdzielcze własnościowe/wykupione, co z osobami, którzy spłacają 30 letnie kredyty na mieszkanie ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xyz(2018-03-22 22:37) Zgłoś naruszenie 181

    Sputnick po prostu rewelacja, 5 zł waloryzacji emerytury w ubiegłym roku, w tym roku 26zł...i więcej bo duża inflacja,każdy emeryt ciężko na swoją emeryturę pracował, nikt mu nie funduje, a ci z ofe oszukani, dlaczego emeryt nie korzysta ze wzrostu gospodarczego, wzrostu pkb,dzisiejsi emeryci odbudowali kraj, wychowywali dzieci bez 500+,przy pustych półkach w sklepach...

    Odpowiedz
  • Realia(2018-03-22 21:55) Zgłoś naruszenie 172

    ...pomagają cały czas tym samym osobom/rodzinom , do wszystkich zapomóg o to samo kryterium dochodowe, powinni zliczyć wszystkie zasiłki, 500+, mops,itp i dopiero decyzja, czy coś jeszcze przysługuje,

    Odpowiedz
  • Przem(2018-03-23 07:05) Zgłoś naruszenie 140

    Jak to jest: jedni tyrają, oszczędzają, biorą kredyty a innym władza daje, bo im się należy; im, czyli ludziom którzy mówią: po co oszczędzać władza da, pod stołem wezmą resztę pensji by się mieścić w kryterium brania na mieszkania od państwa. pOLska to smutny kraj, jedni oddawali życie w imię szlachetnych wartości by inni mogli brać premie po 100tyś, 50tyś, itp a inni tyrali jak woły. Nie oddał bym życia za Ten kraj obecnie.

    Odpowiedz
  • Ģrrffffffgggggggggggggggcg(2018-03-23 09:13) Zgłoś naruszenie 52

    Nie narzekajcie tak samo jest za granica. W irlandii jest tak ,ze najlepiej maja ci co niepracuja i z tego tytulu maja wiele dewidentow od panstwa.Niestety patologia ma sie dobrze rowniez za granica....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Patalogia?(2018-03-23 15:20) Zgłoś naruszenie 47

    O jakiej patalogii TY piszesz. Prawo do doplaty do czynszu w Polsce bedzie posiadac np. rodzina 7-osobowa /2+5/ ktorej dochod nie przekracza 7 680 zl netto miesiecznie, a z 500+ ponizej lacznego dochodu 9 680 zl netto miesiecznie. Czy uwazasz, ze rodzina 7-osobowa z dochodem ponad 9 i pol tysiaca /netto/ miesiecznie to patologia?

    Odpowiedz
  • emeryci,uwaga na S-pnie!(2018-03-23 20:17) Zgłoś naruszenie 21

    Kompletnie nie widzę tu wyrównania szans uboższych.Doplaca się z a w s z e i tylko tym,co mają i to tak,żeby "dobre państwo"mogło jeszcze coś zgarnąć od biednych podatników (bo bogaci podatków nie placa,oni wykazują straty).Słuzyły temu celowi poronione Rodzina na swoim, teraz to.Zachwalanym MdM -w efekcie podniesiono prawie 3-krotnie ceny mieszkań,ubogacono deweloperow i materialy budowlane.Mlodym utrudniono budowanie własnych domów.Teraz powtórka z rozrywki- znów premia dla bogatych.Wynajmujący dotowanym- natychmiast podniosą czynsze,co najmniej o kwotę dotacji,myślę,że więcej.Ze nimi zrobią to prywatni wynajmujący,bo dlaczego nie?"spucnik"(zarłok w lekkim przekładzie) nie jest jedynym nienawidzącym emerytów.Konkuruje z państwem,ale ono ma większe możliwości.Harowali,wpłacali pożyczki,czekali na mieszkania po 30 lat.Teraz będzie się ich wyganiać,bo można zabrać i ...wynająć innym,drogo.Prawda?I nie mowcie,że przesadzam,spóldzielnie już się przygotowują.Emerytow nie stać na czynsz,zalegają czasem i po 2 m-ce.Co robią Sp-nie?Ano,zasypują zalegających 2 m-ce pismami,że zalegają...3 m-ce! Doliczają do zaległości czynsz ..który powinni zapłacić dopiero w następnym m-cu.Np.ma zaległość za luty, marzec- to dolicza mu się np.15 marca..zalegly czynsz za kwiecień.Nie zartuję.Sp-nie przygotowują się do ataku na biedniejszych.Jak łatwo będzie przejać,sad będzie sprawdzal,czy kolejne pismo o "niepłaceniu 3 m-ce czynszu " jest zgodne ze stanem faktycznym?A nieze zafałszowano o 1 m-c?Nie smieszcie mnie,akurat!

    Odpowiedz