statystyki

Deweloperzy dzielą się resztkami MdM na 2018 r.

autor: Małgorzata Kwiatkowska07.06.2017, 07:56; Aktualizacja: 07.06.2017, 09:06
Rozpoczyna się walka o to, kto skorzysta z ostatnich pieniędzy z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych (MdM).

Rozpoczyna się walka o to, kto skorzysta z ostatnich pieniędzy z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych (MdM).źródło: ShutterStock

Rynek wtórny zostaje w tyle w wyścigu o dopłaty z Mieszkania dla Młodych.

Rozpoczyna się walka o to, kto skorzysta z ostatnich pieniędzy z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Chociaż wnioski o pozostałe w MdM 381 mln zł będzie można składać dopiero w styczniu, już zaczęły pojawiać się zachęty do rezerwowania mieszkań, które spełniają warunki programu. O klientów gotowych czekać ponad pół roku ze złożeniem wniosku kredytowego zaczęli walczyć deweloperzy.

Poczekają na pieniądze

Już teraz umowę na zakup mieszkania kwalifikującego się do MdM można podpisać np. na jednym z warszawskich osiedli ogólnopolskiego dewelopera Ronson Development. Firma wymaga wpłaty 3 tys. zł i jest gotowa poczekać na zapłatę za lokal do przyszłego roku, kiedy klient będzie starał się o dofinansowanie z MdM. Oferta dotyczy 58 lokali.

– Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów – tłumaczy Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronsona.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie