Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

autor: Leszek Jaworski06.10.2015, 08:35; Aktualizacja: 06.10.2015, 09:08
Powód zawieszenia nie ma znaczenia. Przedsiębiorca nie musi go podawać ani uzasadniać we wniosku o zawieszenie działalności gospodarczej.

Powód zawieszenia nie ma znaczenia. Przedsiębiorca nie musi go podawać ani uzasadniać we wniosku o zawieszenie działalności gospodarczej.źródło: ShutterStock

Po sezonie działalność gospodarczą można zawiesić. Podczas przerwy przedsiębiorca nie może uzyskiwać żadnych przychodów. Nie ma też prawa do wykonywania na podstawie umów-zleceń lub o dzieło tych samych usług, które wykonywał w ramach kontaktów zawartych w okresie prowadzenia firmy.

Po sezonie wakacyjnym wielu przedsiębiorców i firm ma dylemat: klientów niewielu, dalsze działanie generuje koszty, które nie równoważą zysków – co dalej? Przejściowa nieopłacalność firmy nie oznacza konieczności jej likwidacji. Przedsiębiorcom przysługuje uprawnienie do czasowego zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej.


Pozostało 97% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane