Jeszcze kilka lat temu internet mobilny był usługą dla nielicznych. Dzisiaj wypiera z rynku łącza stacjonarne. Oferuje wiele nowych możliwości niezbędnych w prowadzeniu biznesu
Cykl: nowoczesne msp
Długo można wyliczać atuty mobilnego internetu: dostęp do informacji z dowolnego miejsca na świecie, nieporównanie większy zasięg niż internetu stacjonarnego (infrastruktura kablowa i zasięg Wi-Fi są przecież ograniczone). Internet mobilny możemy zabrać ze sobą wszędzie, a dzięki technologii LTE nie potrzebujemy już dwóch dostawców internetu: mobilnego i stacjonarnego. Ogromne znaczenie ma także prędkość pobierania i wysyłania danych. Średnia prędkość internetu mobilnego co roku się zwiększa. Prędkość transmisji, jaką już dysponujemy, sięga nawet 70 Mbps. Na obszarach, gdzie ta technologia jest dostępna, korzystanie z internetu mobilnego jest naprawdę komfortowe.
– Obecnie zasięg LTE T-Mobile w Polsce obejmuje obszar, na którym mieszka i pracuje około 54 proc. mieszkańców naszego kraju, i stale rośnie – mówi Tomasz Kopera z T-Mobile Polska. – W tych częściach kraju, które znajdują się poza zasięgiem LTE, podnosimy jakość technologii 3G. Ta technologia na bazie częstotliwości 1800 MHz i 900 MHz zapewnia możliwość korzystania z mobilnego internetu na obszarze, na którym mieszka prawie 98 proc. populacji naszego kraju. Jakość korzystania z niej jest bardzo dobra – dodaje.
W przeprowadzonym na początku 2014 roku przez niezależną firmę P3 Communications badaniu jakości sieci czterech największych operatorów w Polsce T-Mobile Polska uzyskał najlepsze wyniki w zakresie średniej prędkości transmisji danych w technologii UMTS. Obszar zastosowania internetu mobilnego zarówno w biurze, jak i poza nim rośnie z dnia na dzień. W pracy nie spędza się już ośmiu godzin za biurkiem, coraz częściej pracuje się w terenie, wyjeżdżając w delegacje, przedstawiając prezentacje u klienta. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania obu rozwiązań jednocześnie – w firmie i poza nią.
Doskonały internet w biurze
Aby zapewnić swobodny dostęp do internetu w siedzibie firmy, wystarczy nowoczesny router lub modem, dzięki któremu można stworzyć bezprzewodową sieć WLAN nawet dla kilkudziesięciu pracowników i klientów. To doskonałe rozwiązanie dla firm znajdujących się na tych obszarach, gdzie infrastruktura umożliwiająca korzystanie z internetu stacjonarnego jest niedostępna. Sprawdza się także wówczas, gdy łącza stacjonarne zawodzą. Decydując się na internet mobilny, firma nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z instalacją infrastruktury. Oferty internetu mobilnego dla firm stają się coraz bardziej przystępne dla małych i średnich przedsiębiorstw. T-Mobile oferuje firmom internet biurowy bez limitów danych i bez spowolnienia transmisji danych. Dotyczy to zarówno technologii 3G, jak i LTE. To całkiem nowa jakość korzystania z zasobów sieci.
Wszędzie, gdzie prowadzisz swój biznes
Dostęp do służbowej poczty w laptopie, tablecie czy smartfonie podczas spotkania poza firmą jest niezbędny do sprawnego prowadzenia biznesu. Dzięki niemu można przeglądać, wysyłać i odbierać e-maile czy też sprawdzać kalendarz spotkań. Jakość i zasięg internetu mobilnego są na tyle dobre, że korzystanie z poczty firmowej i zasobów sieci jest bardzo wygodne.
Dostrzegając przewagę internetu mobilnego, firmy coraz częściej zastępują nim internet stacjonarny. Przemawiają za tym: prędkość transferu, porównywalna do internetu stacjonarnego – a czasem lepsza – jakość co internet stacjonarny, coraz niższy średni miesięczny koszt dostępu do zasobów sieci, który może być nawet niższy od kosztu dostępu do internetu stacjonarnego. Z argumentem, jakim jest komfortowe korzystanie z sieci i w biurze, i w każdym innym miejscu, trudno nawet dyskutować.
PARTNER CYKLU