W Polsce działa ponad 100 preinkubatorów i inkubatorów przedsiębiorczości. Wciąż powstają nowe. Doradzają początkującym biznesmenom i pozwalają obniżyć koszty prowadzonej działalności.
Choć faktyczny nabór rozpocznie się dopiero na początku przyszłego roku, to już osoby chcące spróbować swoich sił w biznesie mogą zgłaszać się do preinkubatora przedsiębiorczości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wymogi są znane. Park chce pomagać start-upom skoncentrowanym na rozwoju ITC, biotechnologii, multimediów czy rozwiązaniach elektronicznych. Zdecydowanie nie zaprasza przedsiębiorców nastawionych na świadczenie usług.
Łódzka Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tworzy inkubator przedsiębiorczości. W 2012 r. dostała na niego dofinansowanie z UE w wysokości niemal 1,5 mln zł. Na działalność inkubatora przeznaczone zostanie 984,5 mkw. powierzchni. Firmom, które tu zdecydują się ulokować biznes, będzie wynajmowana na preferencyjnych warunkach. Ponadto przedsiębiorcy będą mogli liczyć na usługi doradcze, w tym z zakresu planowania kierunków eksportu i rozwoju innowacyjności, a także na finansowanie.