Rozpoczęliśmy prace nad rozwiązaniami, które wesprą polskie place targowe - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że targowiska są realną konkurencją dla zagranicznych sieci handlowych.

Wicepremier, o kolejne zamknięcie gospodarki ze względu na pandemię, zapewnił, że żadnego lockdownu będzie. "Polska gospodarka, budżety polskich rodzin nie mogą sobie na to pozwolić" - podkreślił w programie Tłit portalu WP.

Minister Gowin zapowiedział "kolejne, punktowe transze pomocy dla poszczególny branż". "Wczoraj rozpoczęliśmy prace nad rozwiązaniami, które wesprą polskie place targowe" - wskazał. Chodzi, jak dodał, m.in. o rozwiązania podatkowe.

Według Jarosława Gowina targowiska w wielu miejscach w Polsce są "realną konkurencją dla zagranicznych sieci handlowych". "Gdybyśmy nie uchronili targowisk (...) przed upadkiem, to te sieci zdobyłyby pozycję jeszcze bardziej dominującą na polskim rynku, ze stratą nie tylko dla polskich klientów, ale przede wszystkim dla polskich przedsiębiorców" - ocenił wicepremier. (PAP)