Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie. Ponad 10 procent eksportu krajowego pochodzi z warmińsko – mazurskich przedsiębiorstw. Przedstawiciele branży drzewnej i meblarskiej spotkają się w Olsztynie, żeby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o perspektywach rozwoju.

Światowa czołówka

Meble i wyroby z drewna produkowane na Warmii i Mazurach są eksportowane do ponad 60 krajów świata, m.in. do: Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji i Chin. Branża w Polsce skupia blisko 26 tys. przedsiębiorstw, z czego ponad 1,4 tys. mieści się w województwie warmińsko-mazurskim, a zatrudnienie w branży znajduje ponad 160 tys. osób.

Branżowa konferencja

17 czerwca w olsztyńskim Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji po raz trzeci spotkają się przedstawiciele firm związanych z branżą meblarską oraz produkcją i przetwórstwem drewna. Organizatorem konferencji „Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach. Perspektywy inteligentnej specjalizacji” jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, a partnerem – Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Konferencję objęła patronatem honorowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawie. – To naturalne, że właśnie drewno i meblarstwo są naszą priorytetową gałęzią gospodarki i że chcemy ją rozwijać – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, który otworzy konferencję. – Nie ma jednak rozwoju bez wymiany doświadczeń. Dlatego jako samorząd staramy się tworzyć platformy do rozmowy i kooperacji – dodaje.

Przemysł 4.0

Wśród prelegentów konferencji są goście z Polski i z zagranicy. W sesji poświęconej innowacyjności poznasz kierunki przemysłu 4.0. Dowiesz się, jak dopasować narzędzia, jakimi są digitalizacja i automatyzacja fabryki mebli. Uzupełnisz swoją wiedzę z zakresu e-commerce w handlu zagranicznym i poznasz globalne trendy w budownictwie drewnianym.

Budowanie marki

W sesji poświęconej budowaniu marki dowiesz się, jak chronić takie dobra, jak: kolor, deseń lub zapach. Poznasz także nowe trendy w akcesoriach i oświetleniu stosowanym w meblarstwie oraz globalne impresje wzornicze.

Jak się prezentować

Prelegenci powiedzą, jak wykorzystać wiedzę o różnicach kulturowych do skutecznego zaprezentowania się na targach klientom z Chin, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy USA. Będą też informacje o możliwościach, jakie daje polskim przedsiębiorcom rynek indyjski.

Współpraca i rozwój

Warto zajrzeć na warsztaty grup fokusowych, których celem jest wzmocnienie dialogu i współpracy przez wspólną identyfikację potrzeb badawczych i technologicznych przedsiębiorstw. Tematami warsztatów będą: budowanie i promocja marki na rynku krajowym i zagranicznym; automatyzacja i cyfryzacja jako rozwiązanie problemów kadrowych branży; design – nowe rozwiązania materiałowe i produktowe.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wystarczy wypełnić druk zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.invest.warmia.mazury.pl. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 89 512 51 90

Dowiedz się więcej:
www.invest.warmia.mazury.pl
fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk