Iwona Szpala i Małgorzata Zubik otrzymały w czwartek dziennikarską nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl artykułów ujawniających nieprawidłowości przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Chodzi o artykuły publikowane między kwietniem a sierpniem 2016 roku na łamach "Gazety Stołecznej" i "Gazety Wyborczej" ze szczególnym uwzględnieniem tekstu "Komu działkę", który ukazał się 20 sierpnia 2016 roku w "Gazecie Wyborczej".

Wśród finalistów nagrody Radia Zet znaleźli się także Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz za program "Czy państwo radzi sobie z lichwą?", Cezary Łazarewicz za książkę "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" oraz Mariusz Janicki i Wiesław Władyka za artykuł "Kaczyński: tak - nie".

Reklama

Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, który był założycielem Radia Zet, przyznawana jest co roku autorowi materiału dziennikarskiego (radiowego, telewizyjnego, prasowego lub internetowego), który zdaniem kapituły konkursu łamie "stereotypy, wykracza poza schematy, zagląda za kulisy otaczającej nas rzeczywistości". W konkursie biorą udział materiały opublikowane między 1 września roku poprzedzającego przyznanie nagrody, a 31 sierpnia roku bieżącego.

Celem nagrody im. Woyciechowskiego jest "uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane". W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele polskich mediów oraz córka Andrzeja Woyciechowskiego Katarzyna Radziwiłł.