Poseł Piotr Liroy-Marzec wierzy, że taka propozycja wpłynie na poprawę realizowania misji przez publiczne radio i telewizję. Jego zdaniem proponowane 6 miesięcy to "żółte światło" dla PiS, by rzetelnie przygotować gruntowne reformy mediów. W tym czasie powinno dojść do szerokich konsultacji ze światem kultury czy przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Posłanka Elżbieta Borowska zapowiada, że w ciągu pół roku ruch Kukiz'15 chce włączyć się w debatę nad nową jakością mediów publicznych. W styczniu odbyć ma się sympozjum z udziałem medioznawców czy ludzi kultury.

Piotr Apel zwraca z kolei uwagę na dysproporcje w wynagrodzeniach pracowników mediów publicznych. Jak wskazuje, często anonimowi, ciężko pracujący dziennikarze zarabiają zbyt mało - a na pewno o wiele za mało w stosunku do głównych postaci mediów publicznych.
Obecnie procedowana w Sejmie mała nowelizacja ustawy medialnej, przewiduje wygaśnięcie mandatów władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Prace nad kolejnymi zmianami w mediach mają potrwać kilka miesięcy.