statystyki

Internet wyprze telewizję. Radio pozostanie niezastąpione

autor: Barbara Sowa17.09.2015, 07:10; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:11
radio, muzyka

Radio ze względu na specyficzny sposób korzystania jest dość trudno zastępowalne przez inne mediaźródło: ShutterStock

W ciągu najbliższych trzech lat internet przebije telewizję jako najpopularniejsze medium reklamowe na świecie. Ruch w interesie najbardziej napędzają urządzenia mobilne.

Już w przyszłym roku wartość światowych wydatków na reklamę wyświetlaną na urządzeniach, takich jak tablet czy smartfon, przewyższy sumę wydatków na reklamę w dziennikach. Tym samym urządzenia mobilne staną się trzecim, po telewizji i internecie „desktopowym”, medium reklamowym – wynika z najnowszych prognoz ZenithOptimedia. Segment reklamy mobilnej wzrośnie w 2016 r. o 38 proc., do 71 mld dol. netto i wciąż będzie siłą napędzającą wzrost całego rynku reklamowego. Także w Polsce, choć u nas w znacznie mniejszym stopniu.

– Mobile nie osiągnął jeszcze u nas takiej pozycji jak na globalnym rynku reklamowym – twierdzi Marta Zielonka, menedżer w ZenithOptimedia Group. – Nadal jednak znacząco rośnie, a główną siłą napędową tego wzrostu są międzynarodowi gracze, jak Google czy Facebook, którzy dobrze wykorzystują potencjał odsłon mobilnych – dodaje.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • zadra(2015-09-18 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo ze tak, rodzi się coraz więcej dostawców, to choćby po tym można poznać że rynek jest jescze nienasycony. Ostatnio czytałem że Sferia, czyli dostawca który od lat był tylko w WWA i Siedlcach (chyba) rozprzestrzenia się na całą Polskę, wprowadza LTE. Podobnie jest z innymi małym dostawcami. TV poza tym ma wybiórcze informacje.

    Odpowiedz
  • Adblock(2015-09-28 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, adblock aż mi się rozgrzewa do czerwoności, jak jestem na waszych stronach. Dzięki jednak jemu jestem w stanie jakkolwiek poruszać się po internecie. Inaczej nie miał bym czasu na czytanie artykułów, tylko byłbym zajęty zamykaniem popupów. Pozdrowienia dla redakcji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane