Abonament RTV: Komisje senackie za zmianami w ustawie o opłatach. Abolicji nie będzie?

28.01.2015, 19:59; Aktualizacja: 28.01.2015, 20:42

Komisje jednocześnie odrzuciły projekt nowelizacji zakładający abolicję zaległości w opłatach abonamentowych. Było to pierwsze czytanie dwóch projektów ustaw nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, które osobno przygotowali senatorowie PO i PiS. Projekt PO dodatkowo zakładał zmianę przepisów w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Projekty rozpatrywały połączone senackie komisje: ustawodawcza oraz kultury i środków przekazu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Gabi(2015-01-29 20:41) Zgłoś naruszenie 10

    Zakodować program i ten co pobiera ma obowiązek zapłacić. Kłamstwa , manipulacje i głupie seriale nikogo nie interesują. Dlaczego coś takiego beznadziejnego ma być sowicie opłacane przez osoby nie chcące tego oglądać, którym nie starcza na życie.

    Odpowiedz
  • abonentka(2015-01-28 23:52) Zgłoś naruszenie 10

    1. Z AUTOMATU winno się zwalniac z opłaty abonamentowej wszystkich, którzy ukończyli 75 rok życia. I wcale nie będzie to naruszenie zasad równosci, gdyz tym osobom i tak przysługuje zwolnienie, a jedyna trudność w osiągnięciu tego to ich zły stan zdrowia i nieznajomość przepisów!!!. Ten, kto twierdzi, ze będą naruszone zasady równości winien zastanowic się nad tym co mówi. I powinien pomyśleć, ze on kiedys też może dożyć 75 lat i być niesprawnym fizycznie i psychicznie. Trzeba widzieć nie tylko swój czubek nosa, ale zauważać wszystkich dookoła.
    2. Wszyscy bezrobotni oraz ci, którzy ukończyli 75 rok życia winni z AUTOMATU podlegać abolicji!!! PIS ma rację!!!
    3. Wszyscy renciści, inwalidzi, bezrobotni winni zostac zwolnieni z opłat RTV. Dlatego, że ich dochody są tak niskie, ze nie starczają na podstawową egzystencję. A bezrobotni dochodów nie mają wcale!!!
    4. Emeryci osiągający dochody poniżej 2500,00zł miesięcznie winni byc zwolnieni z opłat RTV!
    5. Opłata za RTV jest stanowczo za wysoka! Gdyby była co najmniej o połowę niższa, wtedy mniej ludzi unikałoby tej opłaty. Bo łatwiej jest zapłacić mniej i mieć problem z głowy, niż mieć zapłacić dużo i nie mieć z czego tego zapłacić. Proste jak drut.
    Czas skończyć z utrzymywaniem zbędnego tworu przez ludzi BIEDNYCH i nieporadnych życiowo ze względu na wiek i stan zdrowia! Ci ludzie i tak prawie wcale nie oglądają TV. Inni też. Bo teraz w TV to tylko reklamy, mordobicie, kryminał, piosenki i gotowanie. Więcej nie ma NIC! Ciekawych i wartosciowych programów jest na lekarstwo, a może i jeszcze mniej! Więc po co utrzymywać coś, co jest nam niepotrzebne, a często wręcz zbędne??

    Odpowiedz
  • fakt(2015-01-29 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Boże jak ja im dam abolicje to ich krew zaleje !

    Odpowiedz
  • Ciekawe?!(2015-01-29 08:40) Zgłoś naruszenie 01

    Za ryj Kraśki i inne resortowe po-mioty bolszewickie trzeba będzie płacić.

    Odpowiedz
  • Ted(2015-01-29 10:55) Zgłoś naruszenie 01

    Nad nową opłatą medialną pracuje już kolejny minister kultury.Nic nie zrobili. Czy są tak leniwi czy nieudolni!!!

    Odpowiedz
  • telewidz płacacy abonament(2015-01-29 09:25) Zgłoś naruszenie 01

    niech TYP zacznie prowadzić ekonomiczną działalność, a nie płaci Lisom, Janowskiemu i im podobnych oraz za bzdetne serialiki bardzo duże pieniądze

    Odpowiedz