Warszawa, 14.10.2013 (ISBnews) – ITI będzie rozmawiać o swoim pakiecie akcji TVN z Canal+ w 2016 roku, kiedy francuska grupa ma pierwszą opcję wykupu, poinformował agencję ISBnews prezes ITI Wojciech Kostrzewa. W obecnej chwili zakłada, że tak się stanie.

"TVN jest klejnotem w naszym portfelu. W najbliższych latach będziemy robić wszystko, żeby zwiększyć jego wartość i wzmocnić pozycję na tyle, na ile możemy z pozycji właścicielskiej. Mamy obowiązującą umowę z Canal+. Na jej podstawie najwcześniej w 2016, a najpóźniej w 2017 nasi francuscy partnerzy mają opcję wykupu naszego całego udziału i w obecnej chwili zakładamy, że tak się stanie. Trzymamy się obowiązujących umów i będziemy rozmawiać w 2016" - powiedział Kostrzewa w wywiadzie dla ISBnews.

Według warunków strategicznego partnerstwa z ITI z Canal+, ITI ma prawo wykorzystać 18 grudnia 2013 posiadaną opcje put i sprzedać Canal+ kolejne 9% udziałów w N-Vision. Francuskiej grupie przysługuje natomiast opcja kupna pozostałego udziału (51-60%) w spółce N-Vision (kontrolującej Polish Television Holding - właściciela Grupy TVN). Opcja ta podlega wykonaniu w dowolnym czasie w okresie trzech miesięcy poczynając od dnia 29 lutego 2016 r. oraz 28 lutego 2017 r.

TVN to zintegrowana grupa medialna, działająca w ramach trzech głównych segmentów biznesowych: nadawanie i produkcja telewizyjna oraz cyfrowa płatna telewizja satelitarna. Nadaje jedenaście kanałów telewizyjnych, m.in. TVN, TVN7, TVN24, TVN Turbo i TVN Style.