TVN SA ma zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na nadawanie kanału TVN24 Biznes i Świat. Od 1 stycznia 2014 roku zastąpi on działający obecnie TVN CNBC, podała spółka w komunikacie.

"'TVN24 Biznes i Świat po polsku' - a taki właśnie charakter chcemy nadać stacji - to krok w kierunku zapewnienia naszym widzom czytelnej kompleksowej oferty newsów, z których najszybciej, najlepiej i po polsku dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach z tych dziedzin. TVN24 jest najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w Polsce. TVN24 Biznes i Świat jest logicznym kierunkiem rozwoju i jestem pewien, że będzie miał powodzenie wśród wszystkich tych, którzy chcą być najlepiej poinformowani" - powiedział członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych Adam Pieczyński, cytowany w komunikacie.

W ofercie programowej stacji znajdą się informacje o profilu biznesowym uzupełnione o tematykę międzynarodową. Stacja TVN24 Biznes i Świat, powstała w wyniku przekształcenia TVN CNBC, rozpocznie nadawanie 1 stycznia 2014 roku. Obok pełnej gamy informacji o profilu finansowo - biznesowym, prezentowanych dotychczas, oferta programowa kanału będzie zawierała szerokie spektrum informacji z zagranicy, podano również.

"Dzięki uwzględnieniu w profilu stacji bogatej publicystyki gospodarczej i międzynarodowej, oferta TVN24 Biznes i Świat będzie stanowić rozszerzenie i uzupełnienie programu stacji TVN24" - podkreślono.

Kanał TVN24 Biznes i Świat zastąpi w ofertach kablowych i satelitarnych TVN CNBC, będzie dostępny na platformach cyfrowych i u wybranych operatorów.

TVN to zintegrowana grupa medialna, działająca w ramach trzech głównych segmentów biznesowych: nadawanie i produkcja telewizyjna oraz cyfrowa płatna telewizja satelitarna. Nadaje jedenaście kanałów telewizyjnych, m.in. TVN, TVN7, TVN24, TVN Turbo i TVN Style.