Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT ) podjęła uchwały o przyznaniu koncesji Stopklatce na nadawanie programu o charakterze wyspecjalizowanym filmowym oraz TV Spectrum na nadawanie programu o charakterze edukacyjno-poznawczym, podała Rada w komunikacie.

„Rozpoczęcie rozpowszechniania programu nastąpi po uzyskaniu przez przyszłego nadawcę rezerwacji częstotliwości wydanej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Rezerwacja częstotliwości zacznie obowiązywać nie wcześniej niż z datą wygaśnięcia rezerwacji wydanej TVP S.A., a nie później niż 28 kwietnia 2014 roku" – czytamy w komunikacie.

Stopklatka złożyła wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym filmowym pod nazwą Stopklatka TV. Jest to projekt kanału filmowego, przygotowanego przez specjalistów z Telewizji Kino Polska, Agory i portalu Stopklatka.pl.

Oferta programowa kanału filmowego Stopklatka TV oprze się na trzech podstawowych filarach: polska klasyka filmowa, produkcje europejskie i kino światowe.

Należąca do ZPR TV Spectrum złożyła wniosek na rozpowszechnianie drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym pod nazwą Fokus TV.

Program FOKUS TV będzie prezentować filmy, reportaże oraz inne audycje z takich dziedzin jak: nowe technologie i wynalazki, gospodarka, kultura i historia cywilizacji świata oraz o tematyce podróżniczej, etnograficznej, geograficznej, przyrodniczej i ekologicznej.