Cyfrowy Polsat ocenia, że jesienią rozegra się walka o fotel telewizyjnego lidera i liczy na wzrost oglądalności swojego głównego kanału – Polsatu, zapowiedzieli przedstawiciele spółki.

„Do wczorajszego dnia Polsat pod względem oglądalności wyprzedzał TVN. Walka o fotel lidera rozegra się jesienią" – stwierdził członek zarządu Polsatu Michał Stec.

„Liczymy na wzrost oglądalności naszego głównego kanału, dzięki m.in. siedmiu nowym pozycjom programowym" – zapowiedział prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki.

Stec dodał, że można spodziewać sie wzrostu kosztów programowych jesienią ze względu na „ramówkę, jak i koszty sportowe".

Cyfrowy Polsat podał w prezentacji, że po I półroczu 2013 jego udział w oglądalności głównych kanałów wynosił 14%, podczas gdy TVN 14,4%, a TVP1 10,1%.

Grupę kapitałową tworzą spółki: Cyfrowy Polsat - największa w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie platforma satelitarna oraz Telewizja Polsat - wiodący nadawca komercyjny w Polsce. Cyfrowy Polsat jest notowany na GPW od 2008 r. W 2012 r. spółka odnotowała 1,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.