Rekordowy spadek oglądalności TVP, TVN-u i Polsatu. Czy to koniec tradycyjnej telewizji?

autor: Michał Fura24.06.2013, 07:00; Aktualizacja: 24.06.2013, 10:52
Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej

Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniejźródło: ShutterStock

Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement od stycznia do 13 czerwca. Ich łączny udział w rynku skurczył się w efekcie do najniższego poziomu w historii, poniżej 40 proc. Wygrywają mniejsze stacje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (74)

  • abo nent(2013-06-24 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO MNIE TO NIE DZIWI ???

    Odpowiedz
  • zzz(2013-06-24 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    szmira w TVP powtórki i beznadziejne seriale

    Odpowiedz
  • mlody moher(2013-06-24 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    ogladam tylko Trwam

    Odpowiedz
  • iwa(2013-06-24 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Durne reklamy trwające po 20 minut,wiadomości, dzienniki to tylko gdzie wypadek,kto kogo udusił ,nagłaśnianie spraw które są nic nie warte,zwykła szmira więc po co oglądać,a jeszcze tendencyjność.

    Odpowiedz
  • Staf(2013-06-24 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Politycy nie dadzą zginąć TVP, bo gdzie pokazywaliby swoje zakłamane oblicza? Jak brakuje kasy to zawsze mogą zabrać emerytom.

    Odpowiedz
  • pc(2013-06-24 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Rok temu mój stary telewizor zepsuł się. Nie miałem czasu, żeby kupić nowy. Po dwóch m-cach bez tv stwierdziłem, że to najbardziej zbędna rzecz w domu. Lepiej zająć się wieczorem żoną...

    Odpowiedz
  • kwas(2013-06-24 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Telewizyjne seriale ogladają unieruchomieni ludzie w szpitalach

    Odpowiedz
  • STAN(2013-06-24 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    TEZ NIE OGLADAM TEGO DZIADOSTWA !!!

    Odpowiedz
  • moherek(2013-06-24 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Tyko TV TRWAM i TV REPUBLIKA i wyłącznie na smartfonie z androidem

    Odpowiedz
  • hegemon(2013-06-24 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Przyłączam się do komentarza iwy.

    Odpowiedz
  • buehehe(2013-06-24 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Tefała to łajno.

    Odpowiedz
  • jank(2013-06-24 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Po ostatnich działaniach KRRiT coraz więcej Polaków słyszy o TVTrwam i w części odwraca się od dotychczas oglądanych stacji mainstreamowych. Tak się stało w mojej rodzinie

    Odpowiedz
  • LO.(2013-06-24 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    mam 3 telewizory i żaden teraz nie działa ,chyba wszystkie wyniosę do piwnicy
    i będzie koniec z telewizją.

    Odpowiedz
  • bbb(2013-06-24 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko Republika i ewentualnie TRWAM! Reszta to jedno wielkie KŁAMSTWO!!!

    Odpowiedz
  • pol anka(2013-06-24 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    w polsce jest 98% katolików, należy wprowadzać więcej programów religijnych, transmisje codzienne z mszy, na żywo z pielgrzymek, programy kulinarne z zakonnicami i zakonnikami, filmy gdzie głównym bohaterem jest ksiądz np. Ksiądz Sowa na tropie, zakonny patrol. Rozmowy w toku z księżmi.

    Odpowiedz
  • mama(2013-06-24 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    A co tam ciekawego mozna zobaczyc? Tylko moje dzieci do pewnego czasu siedzialy przed ekranem czekajac na dobranocke ,ale jej juz nie bedzie . I dobrze.

    Odpowiedz
  • Świadomość(2013-06-24 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy nie oglądam TV opuściło mnie to przemożne uczucie że oto ktoś właśnie załatwia się do mojej gowy przez moje oczy i uszy.

    Odpowiedz
  • Lex(2013-06-24 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje zadbac o kontent a nie kupowac zagraniczny chlam

    Odpowiedz
  • eryk(2013-06-24 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak, masa powtórek i te reklamy, bardzo długie, denerwujące. Zastanawiam się czy gdyby np. Wiadomości nadały swoje archawalne wydanie np. sprzed roku to czy cześć ludzi by to wogóle zauważyła, i tu jest pole do popisu przez nadawców, czyli żadnych nakładów, a dalej jakoś się funkcjonuje.

    Odpowiedz
  • irena(2013-06-24 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Już pod koniec maja aż do września same powtórki , to dlaczego ja muszę płacić abonament ?

    Odpowiedz