statystyki

Ministerstwo Cyfryzacji łagodniej w sprawie koncesji RTV

autor: Elżbieta Rutkowska10.09.2020, 09:00; Aktualizacja: 10.09.2020, 09:01
pilot, telewizja, tv

Zdaniem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów daje to zbyt dużą swobodę Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która przyznaje koncesje.źródło: ShutterStock

W projekcie Prawa komunikacji elektronicznej (PKE) znalazły się regulacje, które wywołały duży sprzeciw nadawców radiowych i telewizyjnych. Chodzi o zapis zmieniający ustawę o radiofonii i telewizji, a dotyczący czasu obowiązywania koncesji na nadawanie naziemne. Obecnie są one udzielane na 10 lat. Projekt opracowany przez Ministerstwo Cyfryzacji stanowi jednak, że będzie to czas „nie dłuższy niż 10 lat”.

Zdaniem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów daje to zbyt dużą swobodę Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która przyznaje koncesje. Z kolei Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska zrzeszający firmy technologiczne podkreśla, że ten zapis nie wynika z Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej (EKŁE), którego wdrożeniem jest nowy kodeks. „Potrzeba zmiany okresu, na jaki przyznawana jest koncesja, nie jest również sygnalizowana przez uczestników rynku ani też odbiorców” – stwierdza IAB w uwagach przekazanych ministerstwu.

Według organizacji może to świadczyć „o woli projektodawcy sformułowania przepisu w taki sposób, aby możliwe było udzielenie koncesji na dowolnie krótki okres poniżej 10 lat, w skrajnym przypadku może on wynieść zaledwie kilka miesięcy”.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane