statystyki

Madryt chce odebrać Londynowi tytuł medialnej stolicy Europy

autor: Elżbieta Rutkowska11.12.2018, 21:02; Aktualizacja: 12.12.2018, 08:09
Madryt

Hiszpański rynek rozrywki i mediów w 2022 r. będzie wart 30 mld euroźródło: ShutterStock

Amazon prawdopodobnie pójdzie w ślady swojego największego konkurenta i stworzy w Madrycie europejskie centrum produkcyjne. Netflix na taki krok zdecydował się już latem br.

Serwis El Español, powołując się na źródła w branży, informuje, że Amazon od kilku miesięcy prowadzi negocjacje z kilkoma hiszpańskimi producentami, a decyzja w sprawie lokalizacji centrum produkcyjnego zapadnie w najbliższych tygodniach. Byłoby to pierwsze takie centrum tej firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Biuro prasowe Amazona nie odpowiedziało na nasze pytania w tej sprawie. Do końca tego roku spółka zainwestuje w treści audiowizualne 5 mld dol., jeszcze więcej – 8 mld dol. – wyda Netflix.

Ta druga platforma streamingowa buduje w Hiszpanii strukturę produkcyjną zatrudniającą ponad 100 osób, która ma tworzyć co najmniej 12 serii programów rocznie. Według El Español plany Amazona nie są aż tak ambitne – przynajmniej na pierwszym etapie.

Amazon jest już w Hiszpanii obecny. Od 2010 r. zainwestował w tym kraju ponad 1,1 mld euro, tworząc siedem centrów logistycznych swojej platformy zakupowej, cztery stacje logistyczne, a także siedzibę i centrum technologiczne w Madrycie oraz centrum technologiczne i centrum wsparcia biznesu w Barcelonie.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane