statystyki

BBC przynętą w płatnym serwisie TVP

autor: Elżbieta Rutkowska25.04.2018, 07:49; Aktualizacja: 25.04.2018, 09:42
TVP nie ujawnia kosztów uruchomienia SVOD, Maciej Stanecki zapewnia tylko, że nie były wysokie. – Kilkudziesięcioosobowy dział programistów w Krakowie powstał już wcześniej – zaznacza. Umowę z BBC podpisano na trzy lata i Stanecki podkreśla, że jest ona dla TVP korzystna.

TVP nie ujawnia kosztów uruchomienia SVOD, Maciej Stanecki zapewnia tylko, że nie były wysokie. – Kilkudziesięcioosobowy dział programistów w Krakowie powstał już wcześniej – zaznacza. Umowę z BBC podpisano na trzy lata i Stanecki podkreśla, że jest ona dla TVP korzystna.źródło: ShutterStock

Opłacony abonament RTV albo 9,99 zł miesięcznie otworzy drogę do internetowych zasobów premium publicznej telewizji.

Polska premiera „Ostatniego posterunku”, klasyczna „Duma i uprzedzenie”, nieśmiertelne „Allo, Allo!” oraz inne seriale BBC wzbogacą działający od kilku dni pod nazwą „Strefa ABO” subskrypcyjny serwis wideo na żądanie (SVOD) Telewizji Polskiej. Można w nim oglądać również przedpremierowe odcinki własnych produkcji TVP („M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Korona królów”), polskie i zagraniczne filmy („Córki dancingu”, „Królewicz Olch”, „Czarny kot, biały kot”), dokumenty i animacje.

Na razie w Strefie ABO dostępnych jest 150 godzin materiałów wyprodukowanych lub dystrybuowanych przez BBC Studios. Nowe tytuły będą dodawane co kwartał (następna porcja w lipcu). Docelowo zbierze się 700 godzin seriali, filmów fabularnych, filmów dokumentalnych i serii przyrodniczych. Marka brytyjskiej telewizji publicznej ma zachęcić do płacenia za dostęp do nowego serwisu 9,99 zł miesięcznie.

Te materiały będzie jednak można oglądać także bez opłacania subskrypcji – jeżeli tylko nie zalega się z abonamentem radiowo-telewizyjnym. Gospodarstw domowych płacących na media publiczne w ubiegłym roku było 1,03 mln. Ponad trzy razy więcej – 3,6 mln – jest tych ustawowo zwolnionych z tej daniny. One też mogą korzystać z nowego SVOD za darmo. Subskrypcję muszą wykupić tylko ci, którzy albo nie mają telewizora, albo uchylają się od płacenia abonamentu TV. Ta ostatnia grupa jest najliczniejsza – w zeszłym roku było to 8,94 mln gospodarstw domowych.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane