statystyki

BBC przynętą w płatnym serwisie TVP

autor: Elżbieta Rutkowska25.04.2018, 07:49; Aktualizacja: 25.04.2018, 09:42
TVP nie ujawnia kosztów uruchomienia SVOD, Maciej Stanecki zapewnia tylko, że nie były wysokie. – Kilkudziesięcioosobowy dział programistów w Krakowie powstał już wcześniej – zaznacza. Umowę z BBC podpisano na trzy lata i Stanecki podkreśla, że jest ona dla TVP korzystna.

TVP nie ujawnia kosztów uruchomienia SVOD, Maciej Stanecki zapewnia tylko, że nie były wysokie. – Kilkudziesięcioosobowy dział programistów w Krakowie powstał już wcześniej – zaznacza. Umowę z BBC podpisano na trzy lata i Stanecki podkreśla, że jest ona dla TVP korzystna.źródło: ShutterStock

Opłacony abonament RTV albo 9,99 zł miesięcznie otworzy drogę do internetowych zasobów premium publicznej telewizji.

Polska premiera „Ostatniego posterunku”, klasyczna „Duma i uprzedzenie”, nieśmiertelne „Allo, Allo!” oraz inne seriale BBC wzbogacą działający od kilku dni pod nazwą „Strefa ABO” subskrypcyjny serwis wideo na żądanie (SVOD) Telewizji Polskiej. Można w nim oglądać również przedpremierowe odcinki własnych produkcji TVP („M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Korona królów”), polskie i zagraniczne filmy („Córki dancingu”, „Królewicz Olch”, „Czarny kot, biały kot”), dokumenty i animacje.

Na razie w Strefie ABO dostępnych jest 150 godzin materiałów wyprodukowanych lub dystrybuowanych przez BBC Studios. Nowe tytuły będą dodawane co kwartał (następna porcja w lipcu). Docelowo zbierze się 700 godzin seriali, filmów fabularnych, filmów dokumentalnych i serii przyrodniczych. Marka brytyjskiej telewizji publicznej ma zachęcić do płacenia za dostęp do nowego serwisu 9,99 zł miesięcznie.

Te materiały będzie jednak można oglądać także bez opłacania subskrypcji – jeżeli tylko nie zalega się z abonamentem radiowo-telewizyjnym. Gospodarstw domowych płacących na media publiczne w ubiegłym roku było 1,03 mln. Ponad trzy razy więcej – 3,6 mln – jest tych ustawowo zwolnionych z tej daniny. One też mogą korzystać z nowego SVOD za darmo. Subskrypcję muszą wykupić tylko ci, którzy albo nie mają telewizora, albo uchylają się od płacenia abonamentu TV. Ta ostatnia grupa jest najliczniejsza – w zeszłym roku było to 8,94 mln gospodarstw domowych.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane