statystyki

TVN i Discovery mają nowego prezesa i większy zarząd

autor: Elżbieta Rutkowska09.05.2018, 08:07; Aktualizacja: 09.05.2018, 11:51
Z prawej strony sceny politycznej nieustannie napływają skargi na stację

Z prawej strony sceny politycznej nieustannie napływają skargi na stacjęźródło: ShutterStock

Mimo ryzyka politycznego związanego z krytycznym wobec rządu kanałem TVN 24 właściciel zapowiada utrzymanie wolności redakcyjnej.

Prezesem i dyrektorem zarządzającym połączonych Discovery i TVN został Piotr Korycki – specjalista od finansów, związany z TVN od 15 lat, ostatnio jako wiceprezes. Zastąpił Jima Samplesa, pracującego w TVN od czasu zakupu tej telewizji przez Scripps Networks Interactive w 2015 r. Samples będzie teraz członkiem rady nadzorczej. Jego macierzysty Scripps połączył się bowiem z dwa razy wyżej wycenianym na amerykańskiej giełdzie koncernem Discovery, który zapłacił za to 14,6 mld dol. W Polsce amerykańska transakcja oznacza, że Grupa TVN kontrolująca prawie połowę rynku reklamy telewizyjnej – wliczając kanały innych nadawców, których czas antenowy sprzedaje – zyskała wsparcie koncernu Discovery, który wprawdzie na krajowym rynku ma niewielkie znaczenie, lecz jest silnym graczem globalnym. A to oznacza zaplecze finansowe i lepszy dostęp do światowych bibliotek programowych.

Ten układ sił znalazł odbicie w składzie kierownictwa połączonych firm. Wprawdzie tylko dwoje członków dziewięcioosobowego zarządu to pracownicy Discovery, ale Korycki podlega Katarzynie Kieli, prezes i dyrektor zarządzającej największego regionu działania Discovery – obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA).


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane