statystyki

TVP Info zamknie widzom okno na świat

autor: Elżbieta Rutkowska07.08.2017, 07:30; Aktualizacja: 07.08.2017, 08:00
Kierownictwo TVP Info planuje, że po wakacjach nie wróci na antenę program Barbary Włodarczyk ani trzy inne cykliczne audycje o tematyce międzynarodowej. Jak się dowiedział DGP, jedynym magazynem dotyczącym zagranicy będzie w TVP Info „Studio Wschód” Marii Przełomiec.

Kierownictwo TVP Info planuje, że po wakacjach nie wróci na antenę program Barbary Włodarczyk ani trzy inne cykliczne audycje o tematyce międzynarodowej. Jak się dowiedział DGP, jedynym magazynem dotyczącym zagranicy będzie w TVP Info „Studio Wschód” Marii Przełomiec.źródło: ShutterStock

Kanał informacyjny telewizji publicznej jesienią chce ograniczyć publicystykę zagraniczną do jednej audycji w tygodniu.

Kierownictwo TVP Info planuje, że po wakacjach nie wróci na antenę program Barbary Włodarczyk ani trzy inne cykliczne audycje o tematyce międzynarodowej. Jak się dowiedział DGP, jedynym magazynem dotyczącym zagranicy będzie w TVP Info „Studio Wschód” Marii Przełomiec.

Z projektu jesiennej ramówki wynika, że telewizja publiczna zrezygnowała z nadawanego od 2013 r. programu „Sąsiedzi”, w którym wieloletnia korespondentka zagraniczna TVP Barbara Włodarczyk rozmawiała z gośćmi – obcokrajowcami lub Polakami znającymi realia innych krajów – o życiu codziennym, obyczajach, problemach i historii sąsiadów Polski. Na stronach internetowych TVP program przedstawiony jest jako pozwalający „przełamać stereotypy, wyzbyć się zaściankowości i uświadomić sobie, jak wygląda Polska na tle innych”. Był nadawany w niedziele o godz. 18.30. W soboty o tej porze Piotr Górecki, wieloletni dziennikarz i korespondent wojenny TVP, prowadził magazyn „Na czym świat stoi”. Program, w którym przedstawiano i komentowano wydarzenia na świecie, przetrwał na antenie dwa lata.

Kolejna cotygodniowa audycja o tematyce międzynarodowej, z której TVP Info zamierza zrezygnować, to „Wszystkie strony świata”. Arleta Bojke – była korespondentka zagraniczna i reporterka programów informacyjnych TVP – od roku omawiała w tym programie wydarzenia mijającego tygodnia na wszystkich kontynentach. Pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku, był nadawany informacyjny magazyn „Extra świat”. Od wiosny ub.r. prezentowano w nim przegląd wiadomości z zagranicy z dziedziny polityki, kultury, nauki i rozrywki. W czerwcu program zniknął z anteny i po wakacjach już nie wróci.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • narodowy-mediowiec(2017-08-07 13:22) Zgłoś naruszenie 166

  tv Info, - radio erewań Tak ordynarnej propagandy nie widziałem od wczesnych lat osiemdziesiątych.... Tylko wtedy takie działania miały pewien sens, nie było wolnej prasy, Internetu itd. A teraz, nawet jakbym był zwolennikiem władzy to bym się zdenerwował oglądając takie coś... bo to obraża nawet ludzi myślących w ten sposób

  Odpowiedz
 • memory(2017-08-07 19:39) Zgłoś naruszenie 83

  Korea Pln. coraz blizej

  Odpowiedz
 • dominobb(2017-08-07 22:25) Zgłoś naruszenie 42

  Polecam za to codzienny program To był dzień na świecie w Polsat News 2. Nie ma lepszej i inteligentniejszej publicystyki w TV.

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2017-08-08 09:19) Zgłoś naruszenie 31

  Oglądajmy tv tzw. narodową i każdą inną, poza tym mamy prasę od prawa do lewa wyjeżdżamy poza granicę PRL i przyjmujemy gości ze świata - to pozwala SAMODZIELNIE MYŚLEĆ!!!

  Odpowiedz
 • Mały(2017-08-18 15:28) Zgłoś naruszenie 03

  TVP to pisowska szczujnia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane