statystyki

TVP Info zamknie widzom okno na świat

autor: Elżbieta Rutkowska07.08.2017, 07:30; Aktualizacja: 07.08.2017, 08:00
Kierownictwo TVP Info planuje, że po wakacjach nie wróci na antenę program Barbary Włodarczyk ani trzy inne cykliczne audycje o tematyce międzynarodowej. Jak się dowiedział DGP, jedynym magazynem dotyczącym zagranicy będzie w TVP Info „Studio Wschód” Marii Przełomiec.

Kierownictwo TVP Info planuje, że po wakacjach nie wróci na antenę program Barbary Włodarczyk ani trzy inne cykliczne audycje o tematyce międzynarodowej. Jak się dowiedział DGP, jedynym magazynem dotyczącym zagranicy będzie w TVP Info „Studio Wschód” Marii Przełomiec.źródło: ShutterStock

Kanał informacyjny telewizji publicznej jesienią chce ograniczyć publicystykę zagraniczną do jednej audycji w tygodniu.

Kierownictwo TVP Info planuje, że po wakacjach nie wróci na antenę program Barbary Włodarczyk ani trzy inne cykliczne audycje o tematyce międzynarodowej. Jak się dowiedział DGP, jedynym magazynem dotyczącym zagranicy będzie w TVP Info „Studio Wschód” Marii Przełomiec.

Z projektu jesiennej ramówki wynika, że telewizja publiczna zrezygnowała z nadawanego od 2013 r. programu „Sąsiedzi”, w którym wieloletnia korespondentka zagraniczna TVP Barbara Włodarczyk rozmawiała z gośćmi – obcokrajowcami lub Polakami znającymi realia innych krajów – o życiu codziennym, obyczajach, problemach i historii sąsiadów Polski. Na stronach internetowych TVP program przedstawiony jest jako pozwalający „przełamać stereotypy, wyzbyć się zaściankowości i uświadomić sobie, jak wygląda Polska na tle innych”. Był nadawany w niedziele o godz. 18.30. W soboty o tej porze Piotr Górecki, wieloletni dziennikarz i korespondent wojenny TVP, prowadził magazyn „Na czym świat stoi”. Program, w którym przedstawiano i komentowano wydarzenia na świecie, przetrwał na antenie dwa lata.

Kolejna cotygodniowa audycja o tematyce międzynarodowej, z której TVP Info zamierza zrezygnować, to „Wszystkie strony świata”. Arleta Bojke – była korespondentka zagraniczna i reporterka programów informacyjnych TVP – od roku omawiała w tym programie wydarzenia mijającego tygodnia na wszystkich kontynentach. Pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku, był nadawany informacyjny magazyn „Extra świat”. Od wiosny ub.r. prezentowano w nim przegląd wiadomości z zagranicy z dziedziny polityki, kultury, nauki i rozrywki. W czerwcu program zniknął z anteny i po wakacjach już nie wróci.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • narodowy-mediowiec(2017-08-07 13:22) Zgłoś naruszenie 176

  tv Info, - radio erewań Tak ordynarnej propagandy nie widziałem od wczesnych lat osiemdziesiątych.... Tylko wtedy takie działania miały pewien sens, nie było wolnej prasy, Internetu itd. A teraz, nawet jakbym był zwolennikiem władzy to bym się zdenerwował oglądając takie coś... bo to obraża nawet ludzi myślących w ten sposób

  Odpowiedz
 • memory(2017-08-07 19:39) Zgłoś naruszenie 93

  Korea Pln. coraz blizej

  Odpowiedz
 • dominobb(2017-08-07 22:25) Zgłoś naruszenie 42

  Polecam za to codzienny program To był dzień na świecie w Polsat News 2. Nie ma lepszej i inteligentniejszej publicystyki w TV.

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2017-08-08 09:19) Zgłoś naruszenie 31

  Oglądajmy tv tzw. narodową i każdą inną, poza tym mamy prasę od prawa do lewa wyjeżdżamy poza granicę PRL i przyjmujemy gości ze świata - to pozwala SAMODZIELNIE MYŚLEĆ!!!

  Odpowiedz
 • Mały(2017-08-18 15:28) Zgłoś naruszenie 13

  TVP to pisowska szczujnia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane