statystyki

Za bardzo ufamy tekstom z internetu

autor: Barbara Sowa24.05.2017, 08:09; Aktualizacja: 24.05.2017, 09:02
domena, internet

Najbardziej nieufnymi odbiorcami doniesień online są osoby z wykształceniem wyższymźródło: ShutterStock

Co piąty Polak w żaden sposób nie weryfikuje informacji, które czyta w sieci. W jaki sposób sprawdzamy wiarygodność informacji? Jak wynika z badań IPG Mediabrands przeprowadzonych na panelu Ariadna, 30 proc. respondentów sprawdza, czy news pojawił się także w innych mediach, a 23 proc. szuka materiału źródłowego artykułu.

Spora grupa (19 proc.) szuka potwierdzenia albo sprostowania informacji, czytając komentarze pod artykułami. Rzadziej (14,3 proc.) pytamy o zdanie rodzinę lub znajomych. 12,3 proc. z nas nie weryfikuje tekstu, jeśli napisał go ceniony przez nas dziennikarz, a 15,4 proc. ufa treściom opublikowanym przez serwis, który uważa za wiarygodny.

Najbardziej nieufnymi odbiorcami doniesień online są osoby z wykształceniem wyższym. Opinia rodziny lub znajomych jest ważna przede wszystkich dla młodych internautów oraz dla mieszkańców małych miast.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane