PIT, CIT, KRUS plus abonament. Każdy obywatel zapłaci za publiczną telewizję

autor: Barbara Sowa22.02.2017, 07:57; Aktualizacja: 22.02.2017, 14:24
Wygląda na to, że polityczna decyzja w sprawie zmian już zapadła

Wygląda na to, że polityczna decyzja w sprawie zmian już zapadłaźródło: ShutterStock

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce, by na publiczną telewizję i radio płaciły nie gospodarstwa domowe, jak to jest obecnie, ale każdy dorosły obywatel, który zarabia i rozlicza się z fiskusem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (78)

  • adsenior(2017-02-22 08:52) Zgłoś naruszenie 16213

    Dlaczego mam płacić, choć złotówkę na propagandowa tubę rządową? Chcą abonament? Niech zakodują i kto będzie chciał, ten wykupi abonament z dekoderem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • POLAK(2017-02-22 09:33) Zgłoś naruszenie 15977

    Ja uważam,że za ten bałagan z abonamentem powinien zapłacić były premier Tusk.To on nie kazał płacić i abonament publicznie nazwał anachronizmem.Może znajdzie jakieś pieniądze w UE na ten cel.Niech w końcu dla nas Polaków coś zrobi lub nam coś da.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Teletubiś (2017-02-22 08:58) Zgłoś naruszenie 1259

    To nie jest podatek tylko abonament za program który nie każdy ma ochotę oglądać, a jak nie oglądam to nie kupuje, kupię sobie taki który chętnie obejrzę, i tak powinno być.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pol(2017-02-22 08:57) Zgłoś naruszenie 1233

    A może wreszcie zreformowac publiczne media ????????? Za dużo zarabiają i jest za duże zatrudnienie !!! Czemu nikt tego nie robi ! Najłatwiej o cudzą kasę

    Odpowiedz
  • Parapodatek telewizyjny(2017-02-22 08:32) Zgłoś naruszenie 1128

    Placimy juz parapodatek za zdrowie w wysokosci 1,25% wynagrodzenia, mozemy placic kolejny parapodatek na Narodowa Telewizje. Niebawem wprowadzi sie parapodatek solidarnosciowy z demograficznym zasilkiem rodzinnym. --- Niedlugo parapodatki przewyzsza normalne podatki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sław(2017-02-22 09:19) Zgłoś naruszenie 903

    A niby dlaczego mam płacić po raz drugi za telewizje zwaną ostatnio narodową, w umowie prywatnej mam zagwarantowaną też tą narodową i za nią płacę. Uważam, że w tym wypadku ktoś popełnia błąd, wydając pozwolenie na emisje, narodowej w prywatnych stacjach za darmo, lub tam pobiera opłaty i żąda jeszcze raz od nas. A jeśli zapomniał w umowie z prywatnymi stacjami tego dokonać, to niech płaci z własnej kieszeni

    Odpowiedz
  • abcd(2017-02-22 09:59) Zgłoś naruszenie 894

    Nie oglądam - nie płacę!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pikuś(2017-02-22 09:40) Zgłoś naruszenie 755

    Tv publiczna powinna mieć maksymalnie dwa kanały i być finansowana z budżetu. Całą resztę bez problemu obsłużą stacje prywatne.

    Odpowiedz
  • Suweren zada darmochy(2017-02-22 09:29) Zgłoś naruszenie 714

    Dlaczego suweren ma placic jak nie chce. Wola suwenera to rzecz swieta. Suweren zada darmochy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-02-22 10:00) Zgłoś naruszenie 711

    Nie oglądam - nie płacę! Używajmy słów właściwych - tylko wtedy możliwa jest jakakolwiek dyskusja. Nie abonament, tylko przymusowa opłata (haracz) od posiadania telewizora. Słowo abonament sugeruje, że płacę abonament, bowiem otrzymuję coś w zamian. Jest to nieprawda. Przymusową opłatę od telewizora (zwanych przez KRRiT abonamentem) muszę płacić nawet, gdy nie oglądam telewizji publicznej, a nawet wtedy, gdy w ogóle nie oglądam żadnej telewizji, ale mam w domu sprawny odbiornik telewizyjny.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jasnowidz(2017-02-22 09:14) Zgłoś naruszenie 6914

    Kacze opłaty, za kacze gdakanie, jak można płacić za coś czego nie rozumiem? Jak zaczną tłumaczyć z kaczego na nasze to .........

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grzegorz(2017-02-22 09:02) Zgłoś naruszenie 660

    No to jak? Wszyscy czy tylko zarabiający?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jakob(2017-02-22 08:59) Zgłoś naruszenie 643

    a ja na przykład nie mam sygnału tv i co tera zmam jeszcze specjalnie płacić za tv czy dodatkowo wykupić abonament wraz z anteną satelitarną ??? Pogieło was?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dziadek(2017-02-22 11:51) Zgłoś naruszenie 571

    6 zł to więcej niż tzw realna rewaloryzacja emerytur, rent. jednym słowem owa rada to jednak nie z tej ziemi, chce brać miesiąc w miesiąc więcej aniżeli dostanie emeryt tzw podwyżki z powodu inflacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rolnik z Zagłebia(2017-02-22 09:58) Zgłoś naruszenie 552

    No i zapomniałeś o podatku od kostki brukowej jeśli nie w tym roku to w przyszłym będzie wprowadzony.

    Odpowiedz
  • zefir(2017-02-22 10:12) Zgłoś naruszenie 501

    TVP,czy PR to spółki prawa handlowego nastawione na sprzedaż własnego produktu,dla zabezpieczenia swej finansowej samowystarczalności i bycia na własnym rozrachunku.Dotyczy to zresztą każdej spółki prawa handlowego dla której klientela uzasadnia potrzebę jej istnienia.Nikt nie ma prawa do zmuszania mnie abym był klientem usług świadczonych przez TVP,czy PR.-to mój suwerenny i wolny wybór.Każda regulacja przymuszająca mnie do opłacania "abonamentu" na rzecz TVP,czy PR,bez mojej zgody,będzie nielegalna.Jeżeli nie chcę korzystać z usług TVP,czy PR,to nikt nie ma prawa zmuszać mnie do tego.Jeżeli produkty TVP,czy PR będą dla mnie interesujące to winienem mieć możliwość ich zakupu,ale to wyłącznie moja wola.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obywatel(2017-02-22 09:56) Zgłoś naruszenie 463

    A ja uważam tak niech pierw każdemu obywatelowi dadzą kasę by każdy mógł płacić . A potem każdy sobie wybierze programy za które będzie płacił .

    Odpowiedz
  • a dlaczego(2017-02-22 09:44) Zgłoś naruszenie 426

    a dlaczego ja mam płacić panu czabanskiemu i kurskiemu, jak ja oglądam tylko tv trwam jego świątobliwośći ojca tadeusza i co miesiąc posyłam mu podatek należny w kwocie wcale nie małej??????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SlabaPolityka(2017-02-22 10:25) Zgłoś naruszenie 394

    Dla PIS to strzał w kolano. Kolejny podatek. Już lepiej brać te pieniądze z budżetu państwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • spawacz(2017-02-22 09:47) Zgłoś naruszenie 322

    OOO to teraz jak Zenek Martyniuk poczuje przypływ kasy to podniesie się z ceną na 31 grudnia...hehe

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz