Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

6 rzeczy o kredycie, o których bank nigdy ci nie powie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Nadmiar wniosków dobrze nie wróży Kredytobiorcy często myślą, że złożenie wielu wniosków w różnych bankach może wyglądać logicznie w myśl zasady: „jak ten się nie zgodzi to zostaje jeszcze pięć innych”. Niestety, jest to mylne myślenie, bowiem każdy z wniosków zapisuje się w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i danego analityka może zaniepokoić zbyt duża liczba zapytań złożonych w krótkim czasie. Chyba nie chcemy, by pomyślał o nas, że mamy nóż na gardle? Oczywiście sama liczba wniosków banków nie przeraża, bo liczy się dla nich przede wszystkim zdolność oraz historia kredytowa. Pamiętajmy jednak: powściągliwość może więcej zdziałać. Ograniczmy się do 3 wniosków składanych w miesiącu.
Nadmiar wniosków dobrze nie wróży Kredytobiorcy często myślą, że złożenie wielu wniosków w różnych bankach może wyglądać logicznie w myśl zasady: „jak ten się nie zgodzi to zostaje jeszcze pięć innych”. Niestety, jest to mylne myślenie, bowiem każdy z wniosków zapisuje się w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i danego analityka może zaniepokoić zbyt duża liczba zapytań złożonych w krótkim czasie. Chyba nie chcemy, by pomyślał o nas, że mamy nóż na gardle? Oczywiście sama liczba wniosków banków nie przeraża, bo liczy się dla nich przede wszystkim zdolność oraz historia kredytowa. Pamiętajmy jednak: powściągliwość może więcej zdziałać. Ograniczmy się do 3 wniosków składanych w miesiącu. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • a propos
  2015-10-07 16:59:11
  w tej całej pisaninie chodzi o to aby uspokoić Frankowiczów, aby odeszła im chęć renegocjowania umów, które im wciskali pracownicy banków nachalnymi kłamstwami i kolorowaniem przyszłości oraz napuścić innych na kredytobiorców frankowych, jakie to oni kokosy nie zarobili względem kredytobiorców złotówkowych, ale nikomu nie przyjdzie do głowy, że dzięki niższym ratom frankowym w początkowej fazie tego szwindla więcej pieniędzy kredytobiorcy frankowi wydawali na rynku wewnętrzny na zakup usług i towarów. Oni nie chowali tego w skarpetkę i nie zakopywali w ogródku tylko zasilali obieg pieniądza na rynku wewnętrznym skąd między innymi pochodzą wpływy do budżetu z VAT. Patrząc na zyski banków na kredytach złotówkowych to oni ich nie przeznaczali na inwestycje w Polsce ani na kupno towarów i usług od Polaków, a do tego lwia część z tych zysków wyciekło z Polski, więc warto o tym pamiętać zanim się zacznie wytykać Frankowiczom, jaki oni na tym zbili kokosy.
  0
 • i.
  2015-10-14 12:06:41
  bozie, cóż za poziom, GP obniża loty...
  0
 • bobo
  2015-10-05 09:44:08
  W związku z tym, że mam kredyt we frankach a umowę zawierałem z Nordea Bank Polska SA której akcje nabyło PKO BP SA, moje pytanie jest takie: z kim mogę ewentualnie renegocjować umowę albo kogo pozwać ? albowiem na stronie banku PKO BP SA jest m.in. takie wyjaśnienie: "Umowa przelewu na zabezpieczenie wierzytelności z tytułu portfela kredytów hipotecznych związana jest z transakcją, na podstawie której poprzedni akcjonariusz większościowy Nordea Bank Polska S.A., tj. Nordea Bank AB (publ), sprzedał swój pakiet akcji PKO Bankowi Polskiemu S.A. Jednym z elementów transakcji jest utrzymanie przez Grupę Nordea finansowania portfela kredytów hipotecznych udzielonych przez Nordea Bank Polska S.A. Finansowanie to zostało zapewnione poprzez udzielenie przez Nordea Bank AB PKO Bankowi Polskiemu linii kredytowej. na okres maksymalnie 7 lat. Linia kredytowa została zabezpieczona przelewem na zabezpieczenie wierzytelności z tytułu portfela kredytów hipotecznych dokonanym na rzecz Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce przez Nordea Bank Polska i stąd w księgach wieczystych w miejsce Nordea Bank Polska pojawia się Nordea Bank AB Oddział w Polsce". Po pierwsze z tego co się orientuję to oddział przedsiębiorcy zagranicznego nie ma zdolności prawnej a tym samym sądowej więc także nie może być wpisany do księgi wieczystej jako uprawniony z tytułu hipoteki czy też pozwany a po drugie skoro wierzytelności z tytułu mojego kredytu zostały przelane na inny podmiot przez PKO BP SA to czy PKO BP SA jest umocowane do renegocjacji ze mną umowy kredytowej z której uprawnienia przeszły na Nordea Bank AB SA oraz kogo pozywać w tej sytuacji ?
  0
 • mbconsulting.pl
  2015-10-05 14:34:04
  Ale po co skoro BIK'a można sobie samemu wygenerować i dostarczyć bankowi? Dzieki temu nie składamy durnych zapytań o kredyt w kwocie 1000zł i nie zaniżamy sobie oceny u analityka? Takie poważne wydawnictwo a takiego babola strzela pt. Maks 3 zapytania w miesiącu :)
  0
 • Tadek
  2015-10-05 16:11:52
  "W alternatywie do systemu „równych rat” jest system „rat malejących”, który obalę jednym stwierdzeniem: wraz ze zmianą oprocentowania czy kursu rata może rosnąć lub maleć. "

  BRAWO DLA AUTORA! Jest Pan albo totalnym ignorantem w dziedzinie kredytów, albo to wynik zmęczenia i pisania "na szybko"
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej