Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili, który bank oferuje najwyższej oprocentowane konto oszczędnościowe nowym klientom oraz tym, którzy chcą gdzieś ulokować nowe oszczędności. Bezkonkurencyjny okazał się w marcu Idea Bank, ale to nie jest jedyna oferta godna uwagi! Szczegóły w rankingu.

W marcowym rankingu TotalMoney.pl na tapetę wzięto konta oszczędnościowe dla nowych klientów banków oraz osób wpłacających na nie nowe środki. Zaszczytne miejsca na podium zajęły te konta, które przyniosą po roku regularnego oszczędzania największy zysk. Obliczając go, uwzględniliśmy aktualne oprocentowanie, zakładając jednak, że nie zmieni się ono przez 12 miesięcy, a nasz klient będzie korzystał z konta oszczędnościowego na warunkach obowiązujących aktualnie w danym banku (np. przez cztery pierwsze miesiące obowiązywać go będzie oprocentowanie promocyjne, a od piątego miesiąca – standardowe).

Porównaj online ponad 30 kont oszczędnościowych.

W którym banku zarobimy najwięcej?

Reklama


table{width:540px;border-collapse:collapse;text-align:center}table tr td,table tr th{border:1px solid #a2a2a2;padding:10px}a{color:#0097ff;text-decoration:none}th.tytul a{font-size:20px;color:#000}th.tytul a span{font-size:16px;color:#777}

Ranking kont oszczędnościowych – marzec 2016
Poz. Bank Nazwa produktu Wniosek online Oprocentowanie nominalne Zysk (po podatku)
1 Konto Oszczędnościowe ZOŚKA (NS) (K) Szczegóły konta 3,00% 79,56 zł
2 Konto Oszczędnościowe (NS) Szczegóły konta 2,70% 71,55 zł
2 Konto Oszczędnościowe 1) (K) (NS) Sprawdź konto 2,70% 71,55 zł
3 Konto Oszczędnościowe (K) (NS) Sprawdź konto 2,50% 66,22 zł
4 db Konto Oszczędnościowe Plus 2) (NK) (NS) Szczegóły konta 2,55% 32,82 zł
5 Otwarte Konto Oszczędnościowe 3) (NK) (NS) Sprawdź konto 2,50% 31,49 zł
Stan na 15 marca 2016 r.1) Promocja dla posiadaczy Konta 360° 2) Oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące od daty otwarcia konta. Od piątego miesiąca wynosi 1,05% 3) Oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące od daty otwarcia konta. Od piątego miesiąca wynosi 1% (K) – wymagane posiadanie konta osobistego (NK) – oferta dla nowych klientów (NS) – oferta dla nowych środków Źródło: porównywarka kont oszczędnościowych TotalMoney.pl

Reklama

Najwięcej zyskają Ci, którzy swoje oszczędności złożą na Konto Oszczędnościowe ZOŚKA Idea Banku, które zostało zwycięzcą naszego macowego zestawienia. Konto jest oprocentowane 3% w skali roku, co po 12 miesiącach regularnego oszczędzania przełoży się na zysk w wysokości 79,56 zł. Dodać trzeba, że z oprocentowania tego mogą skorzystać osoby, które spełnią warunki określone przez bank, tj. zasilą konto ZOŚKA kwotą do 100 000 zł z Konta Idealnego (konta osobistego oferowanego przez Idea Bank), a następnie będą przelewały na nie 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca. Oznacza to, że jeśli w poprzednim miesiącu na koncie znajdowało się przeciętnie 5 000 zł, to trzeba na nie przelać 500 zł. Co ciekawe, posiadacz konta nie musi martwić się o to, jak policzyć średnie saldo z poprzedniego miesiąca – robi to za niego system bankowości elektronicznej Idea Cloud i podpowie, ile powinien zaoszczędzić.

O 8 zł mniej zarobią Ci, którzy zdecydują się na konto oszczędnościowe w BGŻOptima oraz w Bank Millennium (oferta tylko dla posiadaczy Konta 360°). Oba rachunki oprocentowane są w wysokości 2,7% w skali roku, co po roku regularnego oszczędzania przełoży się na odsetki w wysokości 71,55 zł. Oprocentowanie obu kont jest promocyjne. W BGŻOptima jest ono oferowane dla nowych środków w wysokości do 100 000 zł, a w Banku Millennium – dla nowych środków do 50 000 zł.

Trzecie miejsce obroniło konto oszczędnościowe Banku Millennium. To oferta przygotowana dla posiadaczy innych niż Konto 360° rachunków osobistych oferowanych przez ten bank. Jest ono oprocentowane na 2,5% w skali roku, a jego posiadacz po roku regularnych wpłat zarobi na czysto 66,22 zł.

Do ścisłej czołówki nie weszły dwie oferty: Konto Oszczędnościowe Plus Deutsche Banku oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego.

Konto oszczędnościowe? Porównaj niezależnie i wybierz najlepsze

Marcowy ranking kont oszczędnościowych pokazał, że osoby chcące oszczędzać regularnie nadal mogą znaleźć atrakcyjne oferty rachunków oszczędnościowych. Dla nowych środków i nowych klientów najlepsze oferty przygotował Idea Bank, BGŻOptima i Millenium.