Morawiecki: Pomoc tylko wybranym frankowiczom. Bogaci nie mogą na nią liczyć

11.01.2016, 14:44; Aktualizacja: 25.02.2016, 12:27
frank szwajcarski - monety

Mateusz Morawiecki zaproponował kancelarii prezydenta, która szykuje projekt ustawy dla Frankowiczów, by wsparcie w spłacie kredytu dotyczyło wyłącznie mało i średnio zarabiających osób.źródło: ShutterStock

Jak donosi RMF FM, wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki zaproponował kancelarii prezydenta, która szykuje projekt ustawy dla frankowiczów, by wsparcie w spłacie kredytu dotyczyło wyłącznie mało i średnio zarabiających osób.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

 • Wojc(2016-01-11 15:07) Zgłoś naruszenie 198

  Przestrzeganie prawa przez banki nie dla ludzi, którzy zrezygnowali ze wszystkiego i po 16 godzin na dobę pracują, żeby spłacić lipny kredyt, bo są "bogaci"? Bardzo ciekawa wizja prawa i sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • off666(2016-01-11 15:07) Zgłoś naruszenie 2611

  Skandal - o ile te rewelacje to prawda, wówczas uznać należy że minister wywodzący się z banksterskiego środowiska chroni interesy banków (niebotyczne zyski z kredytów indeksowanych) i tym samym kompromituje się. Wszak kredyt pochłaniający ponad połowę dochodów to ryzyko dla banku, że wkrótce klient będzie niewypłacalny. Ustawa o "przewalutowaniu" nie powinna polegać na jakiejkolwiek pomocy, a tym bardziej pomocy finansowanej z budżetu, a będzie co najwyżej znacznie spóźnionym wykonaniem przez państwo jego obowiązków - tj. ochrona swoich obywateli przed tego rodzaju niebezpiecznymi produktami finansowymi jak kredyty indeksowane. Jeżeli ustawa ma rozwiązać problem, to musi dotyczyć wszystkich kredytów "walutowych" - inaczej będzie tylko pozorem. Bo przecież ustawa najpewniej będzie umożliwiała przewalutowanie w terminie X miesięcy od wejścia w życie, po czym CHF skoczy np. do 6 zł i co wówczas??

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • jam(2016-01-11 15:11) Zgłoś naruszenie 143

  Zapraszamy wszystkich oszukanych przez banki w piątek 15.01 na Czarną Procesję, organizowaną przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. O godzinie 13.00 odbędzie się konferencja prasowa pod siedzibą PAP, marsz rozpoczyna się o godzinie 14.00 - zbiórka na Placu Trzech Krzyży. Przybywajcie - nie pozwólmy na to, by Polską rządziły banki!

  Odpowiedz
 • Paweł B(2016-01-11 15:48) Zgłoś naruszenie 197

  Pan Morawiecki jest z WBK ,pan Jagiełło z PKO BP obaj zrobia wszystko by obronic zyski banków z pseudo kredytów. PiS popiera banksterów i wzajmnie.

  Odpowiedz
 • Beata (2016-01-11 16:37) Zgłoś naruszenie 173

  A moze dziennikarze sprawdza ile kredytów udzielał pan Morawiecki jako prezes banku ???? To moze być ciekawe. Teraz boi sie upubliczniać swoje dochody bo pewnie niezłe na ludzkiej krzywdzie zarobił . Jest ostatnia osoba ktora powinna wypowiadać sie na ten temat . Wstyd . Dziwie sie tylko ze dziennikarze dają to bez opinii drugiej strony .

  Odpowiedz
 • wit(2016-01-11 17:27) Zgłoś naruszenie 58

  Pan Morawiecki jeden z tych co oszukiwał nadal nie potrafi się do tego przyznać, zaś krokodyle łzy wylewane nad dolą pokrzywdzonych przez system nijak się mają do do profitów jakie sam z tego systemu czerpał. Rezygnacja z 300 tyś. przy zarabianych milionach jest czynem pewnie medialnie dobrze brzmiącym, lecz obrona banków w których spłaciło się większość kredytu i ma się nadal do spłaty więcej niż przed 12 laty to czyste łajdactwo.Cóż może przyjdzie do banku wrócić?.

  Odpowiedz
 • Ted(2016-01-11 18:13) Zgłoś naruszenie 149

  Każdy odpowiada za swoje decyzje. Nikomu nie należy nic dopłacać.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • alina(2016-01-11 19:48) Zgłoś naruszenie 18

  Cenzura już i tutaj?

  Odpowiedz
 • alina(2016-01-11 19:59) Zgłoś naruszenie 47

  To kolejne oszustwo w kontekście ustawy ,,odfrankowiającej" Panie Morawiecki uważa Pan , że my potrzebujemy jałmużny? Ządamy sprawiedliwości, a nie tzw ,,sprawiedliwej ustawy" w Waszym , czyli banksterów i PIS , prezydenta Dudy, który chowa sie za plecami ministrów. Odbierzemy Wam nasze głosy. Jestem prawie pewna,ze do tego PRZEKRETU" PIS potrzebował większości w Trybunale, żeby Trybunał nie zakwestionował niekonstytucyjności planowanej przez Was NIEKONSTYTUCYJNEJ ustawy. Nasza odrzuciliście, ale teraz nie boicie sie o ewentualna niekonstytucyjnośc planowanego przekrętu-DZIELENIA KREDYTOBIORCÓW. Podejrzewam, że planujecie zalegalizować te oszustwa banków , aby zamknąć nam drogę sądową.

  Odpowiedz
 • alina(2016-01-11 20:03) Zgłoś naruszenie 99

  To kolejne oszustwo w kontekście ustawy ,,odfrankowiającej" Panie Morawiecki uważa Pan , że my potrzebujemy jałmużny? Ządamy sprawiedliwości, a nie tzw ,,sprawiedliwej ustawy" w Waszym , czyli banksterów i PIS , prezydenta Dudy mniemaniu. Odbierzemy Wam nasze głosy. Jestem prawie pewna,ze do tego PRZEKRETU" PIS potrzebował większości w Trybunale, żeby Trybunał nie zakwestionował niekonstytucyjności planowanej przez Was NIEKONSTYTUCYJNEJ ustawy. Nasza odrzuciliście, ale teraz nie boicie sie o ewentualna niekonstytucyjnośc planowanego przekrętu-DZIELENIA KREDYTOBIORCÓW. Podejrzewam, że planujecie zalegalizować te oszustwa banków , aby zamknąć nam drogę sądową.

  Odpowiedz
 • alina(2016-01-11 20:08) Zgłoś naruszenie 59

  może niech dziennikarze sprawdza jak oprocentowany jest kredyt Morawieckiego.

  Odpowiedz
 • alina(2016-01-11 23:08) Zgłoś naruszenie 37

  Zasadnicze pytanie do Morawieckiego: kto w Polsce jest bogaczem .Czy aby na pewno ten którego rata spłacanego pseudokredytu pseudofrankowego jest niższa niż połwa tej raty??????????? Absurd i skandal. Ten, który dorobił sie dzięki wysokim odsetkom od pozyczek i kredytów w Polsce próbuje definiowac ZAMOZNEGO KREDYTOBIORCĘ. ma do tego legitymację????

  Odpowiedz
 • alina(2016-01-11 23:12) Zgłoś naruszenie 68

  POPRAWKA DO WCZESNIEJSZEGO Zasadnicze pytanie do Morawieckiego: kto w Polsce jest bogaczem .Czy aby na pewno ten którego rata spłacanego pseudokredytu pseudofrankowego jest niższa niż połowa miesięcznego dochodu??????????? Absurd i skandal. Ten, który dorobił sie dzięki wysokim odsetkom od pozyczek i kredytów w Polsce próbuje definiowac ZAMOZNEGO KREDYTOBIORCĘ. ma do tego legitymację????

  Odpowiedz
 • czytelnik(2016-01-12 05:24) Zgłoś naruszenie 32

  Jak można "odfrankowić", a więc przeliczyć z franków na złotówki \, kredyt złotówkowy denominowany do franka?

  Odpowiedz
 • za(2016-01-12 08:37) Zgłoś naruszenie 48

  mam dosc tego rządu. najpierw naobiecywali, a teraz kombinują. jednym dadza, a inni niech zapierdzielają na wszystkich. jeden frankowicz bedzie mial 45% i mu nie dadza, inny 51 i mu pomoga. oszusci. ciekawe co zrobia, jak frank skoczy powyzej 5 zl, nagle okaze sie, ze jednak wszystkim trzeba pomoc.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aTomi(2016-01-12 16:00) Zgłoś naruszenie 15

  To nie ma być Ustawa socjalna (dla jakiejś grupy społecznej okreslonej na jakichś zasadach brzegowych) - sprowadzająca sie do finan sowej pomocy Państwa.... To ma być Ustawa lub bardziej myślę pomoc prawna (bo prawo nie działa wstecz) ze strony Państwa w rozstrzygnięciu zbiorowego problemu frankowiczów i innych kredytobiorców we wszystkich przypadkach w których doszło do naruszenia prawa. W normalnych warunkach powinno odbywać się to na drodze indywidualnych postępowań (tu instytucje Państwowe również powinny efektywnie wspierać klientów jako słabsza stronę ew. sporu Ze względu jednak na masowy charakter zjawiska działań nieprawidłowych ze strony banków również wsparcie ze strony Państwa (jego instytucji) powinno być duże szersze i pełniejsze i być udzielone wszystkim, którzy poczują się poszkodowani. Ogólne postanowienia w formie dowolnego aktualnego tworu prawnego z natury rzeczy nie rozwiąże problemów wszystkich kredytobiorców (każdy kredyt ma inne warunki, cel, termin podpisania - obowiązujące prawo itp) . Okaże się, że nowe ogólne regulacje będą pozwalały na rozwiązanie problemów jedynie części kredytobiorców. Powinno dojść do analizy sytuacji przez sądy i stwierdzenia, że np. kredyt zaciągany w złotówkach i jedynie denominowany to....... , że taki kredyt to w rzeczywistości nie kredyt a instrument finansowy wysokiego ryzyka itp..., że podpisanie deklaracji o świadomości ryzyka kursowego dotyczy tylko zwykłego ryzyka kursowego określonych sytuacji i nie można do takiego ryzyka zaliczyć różnic kursowych większych niż mogłoby to wynikać z wcześniejszych znanych notowań itp....

  Odpowiedz
 • Stasia z Podlasia(2016-01-13 21:15) Zgłoś naruszenie 25

  p anie Morawiecki et consortes! Czy mieszkanie kupione za kredyt frankowy ma inną wartość dla spłacającego ratę 50% niż dla tego, co żyłuje się i placi np. 49,5% zarobków?To mi dopiero uczciwe podejście do problemu! Dobze ,ze te zabe zlapaliście Reszta u K.I. Galczyńskiego

  Odpowiedz
 • Adam(2016-01-17 13:18) Zgłoś naruszenie 60

  Czy ktoś może oriętuje sie czy nowy projekt przewiduje pomoc dla tych ludzi którzy w momencie zaciągania kredytu posiadali prawo własności do innego mieszkania?

  Odpowiedz
 • Maliza(2016-01-22 10:15) Zgłoś naruszenie 08

  Ręka rękę myje. Pan Morawiecki też wywodzi się ze środowiska banksterów. Też jest bogaty, ma kilka mieszkań, domów,więc dlaczego wesprzeć ma średniaków, tych, którzy kupili pierwsze swoje mieszkanie. Lpiej obdzierać ich z ciężko zarobionych pieniędzy , by składali się luksusy lichwiarzy. Obrzydliwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Kazia 126(2016-01-23 10:27) Zgłoś naruszenie 17

  Pan Morawiecki jest po stronie banków. Przecież na jego majątek też łożyliśmy. W 2014r. jako prezes BZ WBK zarobił 1,8 mln zł . Nie był najlepszy , bo pan Jagiełło z PKO BP zainkasował ok. 3 mln zł. Czy takich panów mogą obchodzić kredytobiorcy, przeważnie startujący w dorosłe życie ludzie młodzi, marzący o własnym M? Z premedytacja banksterzy ich skubią.Tylko po co im te miliony? Życie nie trwa wiecznie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane