"Posłowie pracują, ale moim zdaniem, z takiego doświadczenia - chociaż potrafią komisje pracować przez wiele, wiele godzin - wydaje mi się to nierealne w tej kadencji" - dodała.
"Opozycja jest już przekonana, że ustawa frankowa nie trafi pod głosowanie w tej kadencji parlamentu, co oznacza, że następny Sejm zacznie nad nią prace od nowa" - napisano w "Rzeczpospolitej".
zobacz także:
Senat w ubiegły piątek zdecydował, by w ustawie o restrukturyzacji kredytów walutowych przywrócić zapis zakładający, że koszty przewalutowania będą dzielone w połowie na kredytobiorców i na banki.
"Prawdopodobieństwo, że ustawa frankowa trafi pod ostateczne głosowanie jeszcze w tej kadencji Sejmu jest tym mniejsze, że z ustaleń +Rzeczpospolitej+ wynika, iż ludowcy po raz drugi zagłosowaliby po Sejmie wbrew PO, czyli za wariantem obciążenia banków 90 proc. kosztów przewalutowania, a kredytobiorców - tylko dziesięcioma" - napisano.
zobacz także:
(PAP)
cd(2015-09-10 17:54) Zgłoś naruszenie 00
Dobra metoda w swej skuteczności. Zgłosić tyle poprawek, żeby ustawa nie ujrzała światła dziennego. Banki mogą odetchnąć z ulgą...
Odpowiedz