Skowrońska: W przyszłym tygodniu PO złoży projekt o pomocy dla kredytobiorców

19.08.2015, 16:56; Aktualizacja: 19.08.2015, 17:25
frank szwajcarski, biznes

Jak powiedziała PAP po posiedzeniu Komitetu, w rządzie powstał inny projekt ustawy, dotyczący pomocy dla kredytobiorców.źródło: ShutterStock

Według przewodniczącej sejmowej  komisji finansów, w celu pomocy kredytobiorcom w BGK zostanie utworzony specjalny Fundusz Wsparcia Kredytobiorców o wartości 600 mln zł. Jego powstanie mają sfinansować banki, proporcjonalnie do wielkości portfela kredytów mieszkaniowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Niefrankowiec(2015-08-21 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie ale dajecie sie manipilować. Nie widzicie, że szczują was na ludzi ktoryz wzieli kredyt w chf? Jak to nazywacie "cwaniacy". Owszem, na pewwno jest jakis maly % ludzi, ktorzy brali po kilka mieszkan i teraz wynajmuja albo nie maja wynajmujacych ale kto kto ma zdolnosc kredytowa na kilka mieszkan mysle ze nie ma problemu ze splata. Niesteyt wiekszosc ludzi bralo chf bo tak im wciskano przedstawiajac to jako lepsza opcje.
    Dziwi mnie to, ze wszyscy Ci ktorzy tak sa przeciw jakiejkolwiek pomocy frankowiczom ani slowem sie nie odezwa odnosnie Mieszkanie dla MŁodych czy Rodzina na Swoim. Przeciez tam tez rzad doplaca "nasze". I co? I nic. Wszyscy sie ciesza bo rzad oplaca mlodym a ludzie ktorzy brali w chf to jacy sa? Sami po 60 ?
    A najsmutniejsze jest to, ze wlasnie nie widzicie jak wami rzad i media manipuluja. Banki kpią sobie z przestrzegania prawa a przeciez to o co walcza frankowicze to o przestrzeganie wlasnie prawa i zapisow w umowach "kredytowych".

    Odpowiedz
  • Niecny(2015-08-20 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli dobrze zrozumiałem to te 10% to będzie właśnie WIĘCEJ niż płacą ci, którzy wzięli kredyt w złotówkach, czyli na przeciętnym kredycie frankowicz, który skorzysta z tej propozycji, jeżeli w ogóle wejdzie w życie będzie miał kilkadziesiąt tysięcy straty w stosunku do kredytu złotówkowego. I słusznie bo wybrał bardziej ryzykowny kredyt. Nie rozumiem gdzie jest "strata" banku jeżeli i tak zapłaci więcej i nie rozumiem dlaczego to ma być teraz "wspólna kasa z podatków" A jeszcze niekoniecznie wszyscy frankowicze skorzystają z tej wspaniałej propozycji bo kurs franka jest wysoki a stopy procentowe ujemne, więc kredytobiorca spłaca kapitał a nie odsetki. Chciałbym tylko, żeby mi ktoś jak chłop krowie na miedzy jasno wytłumaczył gdzie te pieniądze podatników?

    Odpowiedz
  • kaja(2015-08-20 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    Frankowicze od zaciągnięcia kredytu powinni zapłacić tyle, ile ci . którzy kredyt brali w złotówkach i na pewno wyszło by im o wiele drożej. Nie rozumiem tego, jak mozna rozdawać naszą wspólną kasę. ZLodzieje. A do MARKA-PIS tez chce dać frankowiczom i to jeszcze więcej- czyli i pan prezydent.

    Odpowiedz
  • kz(2015-08-19 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zapominajmy że są to środki z budżetu czyli z naszych podatków. Latwo posłom PO rozdawać na lewo i prawo nie swoje pieniądze...

    Odpowiedz
  • gość(2015-08-19 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    Daliby normalnie zarobić, to by nikt nie miał kłopotów ani z frankami ani ze złotówkami. Najpierw kroją nas na podatkach a potem chcą pozyczać. Na co komu pożyczka, która trzeba oddać w 8 lat? Z czego to oddać, jak nas kroja na zarobkach? Oddajcie nam średnio1500 zł zdzierane średnio z każdej pensji i po sprawie, a nie że nam zabieracie 1500 i pozyczacie 1500, bando jedna...

    Odpowiedz
  • ktostam(2015-08-19 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Banda złodziei. Mam nadzieję, że wyborcy im podziękują w wyborach.

    Odpowiedz
  • mark(2015-08-19 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Pełowców ogarnia amok rozdawania. Wiedzą, że od października już nie będą rządzić, a i spora szansa, że nawet nie wejdą do sejmu, to rozdają na lewo i prawo. Byle na złość PIS-owi i nam, bo będziemy za ich rozdawnictwo płacić.

    Odpowiedz