Jesteśmy gotowi do uruchomienia 3 lipca br. programu "bezpieczny kredyt", na razie są to dwa największe banki: PKO BP i Pekao SA, a pięć kolejnych finalizuje zawarcie umowy z BGK - powiedział w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

1 lipca tego roku wejdzie w życie ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza m.in. "bezpieczny kredyt 2 proc." z dopłatą państwa do rat i konto mieszkaniowe z możliwością uzyskania premii mieszkaniowej z budżetu państwa.

Kredyty będą udzielane przez banki, które zawrą w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadzą produkt do swojej oferty.

"Jesteśmy gotowi do uruchomienia 3 lipca programu +bezpieczny kredyt 2 proc.+, na razie dwa największe banki" - mówił podczas konferencji prasowej minister rozwoju.

W konferencji uczestniczą wiceprezes PKO BP Dariusz Szwed i prezes Pekao SA Leszek Skiba oraz prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

"Czekamy na pozostałe banki, które chcą w tym programie uczestniczyć, pięć kolejnych banków finalizuje zawarcie umowy, a do końca roku w zasadzie wszystkie banki chcą wejść w program" - poinformował minister Buda.(PAP)

kmz/ pad/ amac/