Zapewne każdy z nas zdążył już rozliczyć się z urzędem skarbowym. Na podstawie naszego druku PIT możemy np. otrzymać kredyt gotówkowy w banku. Sprawdźmy, w których instytucjach finansowych możemy liczyć na korzystne oferty „kredytu na PIT”.

Pożyczki, które możemy otrzymać na podstawie naszego PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A są produktem sezonowym. Zwykle możemy z nich skorzystać od początku marca do końca czerwca. Dlaczego warto z nich skorzystać? W ten sposób nie musimy martwić się o dodatkowe dokumenty, które zwykle są niezbędne, by bank udzielił nam finansowania.

Dostarczenie druku PIT zwalnia nas z obowiązku przyniesienia zaświadczenia o dochodach i ich źródle, umowy o pracę lub potwierdzenia otrzymywania renty lub emerytury. Jeśli więc chcemy szybko otrzymać kredyt w banku – zabierzmy ze sobą nasz PIT oraz dowód osobisty. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą w krótkim terminie otrzymać od pracodawcy zaświadczenia o dochodach.

Porównaj online kredyty gotówkowe i wybierz ten z najniższą ratą

Pieniądze otrzymane z „kredytu na PIT” mogą zostać wykorzystane na dowolny cel. Jedynym ograniczeniem w przyznaniu takiej pożyczki jest status zawodowy. Może ją dostać jedynie osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę oraz emeryci i renciści. Zdarzają się jednak sytuacje, że banki uzależniają udzielanie kredytu od rodzaju przedstawianego formularza, np. pożyczki mogą być dostępne tylko dla klientów posiadających PIT-11.

Które banki oferują takie finansowanie?

Nie w każdym banku możemy znaleźć ofertę pożyczki udzielanej na podstawie rocznego zeznania podatkowego. Jeśli jednak chcemy uniknąć dodatkowych formalności i otrzymać upragnioną gotówkę „od zaraz” – warto zastanowić się nad propozycjami wymienionych poniżej banków.

?

Kredyty gotówkowe "na PIT"
Bank Wniosek online Maksymalna kwota kredytu Maksymalny okres kredytowania (w miesiącach) Dodatkowe korzyści Ostatni dzień, w którym można ubiegać się o pożyczkę
Alior Bank Sprawdź kredyt 150 000 zł 120 Jeśli przed skorzystaniem z pożyczki lub w dowolnym momencie jej trwania inny bank zaproponuje mniejszą ratę, Alior Bank przebije jego ofertę i zapewni lepsze warunki: niższą ratę przy takiej samej kwocie i okresie pożyczki -
Bank BGŻ Sprawdź kredyt 10 000 zł 96 Nawet 0 zł prowizji dla pożyczki z ubezpieczeniem 15 maja
Bank Millennium Sprawdź kredyt 100 000 zł 84 Niska rata dzięki Gwarancji Najniższego Oprocentowania 30 kwietnia
Bank Pekao SA Sprawdź kredyt 10 000 zł 72 Cały rok
Getin Bank Sprawdź kredyt 150 000 zł 96 Premia 10 zł za każde pożyczone 1000 zł kredytu 30 czerwca
eurobank Sprawdź kredyt 120 000 zł 96 30 czerwca
ING Bank Śląski Sprawdź kredyt 60 000 zł 96 Dla korzystających z oferty Premium, Private Banking oraz Wealth Managment aż do 250 000 zł na specjalnych warunkach cenowych 30 czerwca
Meritum Bank Sprawdź kredyt 200 000 zł 120 31 maja
Źródło:www.TotalMoney.pl

PIT jest dokumentem potwierdzającym przychody, dlatego też jasno przedstawia sytuację finansową kredytobiorcy. Dzięki temu bardzo często klient ma możliwość wnioskowania o maksymalną kwotę kredytu oferowaną przez bank. Warto jednak pamiętać, że kredyty udzielane na podstawie zeznania podatkowego są produktami sezonowymi. Nie warto więc zwlekać z decyzją tylko przyjrzeć się im bliżej i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę.

Sprawdź bezpłatnie, gdzie otrzymasz najtańszy kredyt gotówkowy

Podsumowując, „kredyt na PIT” niesie ze sobą same korzyści. Przede wszystkim przyznawany jest na klarownych, prostych zasadach. Ograniczone formalności z pewnością pomogą tym, którzy nie przepadają za biurokracją i segregowaniem wszystkich dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy pożyczki. Także krótki czas oczekiwania na decyzję banku to niewątpliwa jego zaleta. Dzięki temu, kredyt taki można porównać do chwilówek, oferowanych przez firmy pożyczkowe, jednak przyznawanych na dużo korzystniejszych warunkach. Ostatnia korzystna cecha takiego finansowania to możliwość wykorzystania pozyskanych środków na dowolny cel. Bank nie będzie interesował się, na co chcemy przeznaczyć uzyskane środki. Wystarczy więc wziąć ze sobą do banku swój PIT i dowód osobisty, a upragniona gotówka niebawem znajdzie się na naszym koncie.