W tym roku specjalistom od finansów osobistych może udać się przełamać trwający od lat spadkowy trend w sprzedaży kart kredytowych. Banki kuszą klientów, ponieważ same chcą więcej zarobić
Kilka dużych banków w ostatnim czasie wprowadziło do swoich ofert nowe karty kredytowe lub uruchomiło akcje promujące te instrumenty, które już znajdują się w ich portfolio produktowym. Na przykład Bank Zachodni WBK kilka dni temu rozpoczął sprzedaż karty „Na start”. Charakteryzuje się ona brakiem prowizji za korzystanie z niej w pierwszym roku od wydania, możliwością darmowych wypłat gotówki z bankomatów własnych banku czy brakiem opłat w przypadku chęci rozłożenia zadłużenia na raty.
Z kolei mBank na początku lutego rozpoczął promocję klasycznych kart kredytowych. Klienci są zachęcani do zakupu tego produktu obniżką o połowę prowizji za używanie karty w pierwszym roku oraz brakiem kosztów związanych z jej wydaniem. Natomiast Millennium kilka tygodni temu wprowadził do oferty nową kartę Alfa, którą kieruje przede wszystkim do mężczyzn. Do jej zakupu zachęca zwrotem części wydatków poniesionych kartą, np. na zakup części samochodowych czy narzędzi do majsterkowania.