Uwaga na kolejną piramidę finansową. Organizator wprowadzał konsumentów w błąd

autor: Małgorzata Kryszkiewicz30.01.2015, 07:26; Aktualizacja: 30.01.2015, 08:19
System BHC Darczyńcy prowadzony jest przez Apolandia.com. Aby do niego przystąpić, trzeba wpłacić 35 zł na rzecz organizatora oraz 30 zł na konto przypisanego uczestnika, który jest już członkiem systemu.

System BHC Darczyńcy prowadzony jest przez Apolandia.com. Aby do niego przystąpić, trzeba wpłacić 35 zł na rzecz organizatora oraz 30 zł na konto przypisanego uczestnika, który jest już członkiem systemu.źródło: ShutterStock

System wzajemnych darowizn, funkcjonujący w ramach strony Darczyncy.eu naruszał zbiorowe interesy konsumentów – uznał prezes UOKiK

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • gosc(2015-01-30 09:39) Zgłoś naruszenie 10

    Najwieksxa piramida to LYONESS, dlaczego jeszcze dziala i oszukuje ludzi ?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-01-30 10:42) Zgłoś naruszenie 21

    A GPW , to niby co jest ?
    A ZUS ? A OFE ?

    Odpowiedz
  • A to Polska właśnie(2015-01-30 22:22) Zgłoś naruszenie 11

    Do poz. 2 ZUS wypłaca świadczenia. Dzięki ekipom kościelno solidarnościowym, będą one coraz niższe i później wypłacane, OFE to jawny przekręt. OFE może istnieć obok ZUS i być całkowicie dobrowolne. To co zrobiła ekipa Buzka to zwykłe złodziejstwo. A GPW jest dobrowolne, kto chce może grać. I wielu gra, bardzo wielu traci. Liczą się tylko ludzie pokroju Sorosa. W tej sprawie ludzie tracili nie wiele i na głupotę nie ma rady. Gorsze jest to co dzieje się w SKOK-ach. W kompaniach węglowych i wyplata już 15 mld zł na rzecz agencji rzymskiej. Takim samym skandalem było mieszanie się w sprawy Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. Kasta kapłańska handluje życiem wiecznym a podatnicy w Polsce płacą 15 mld rocznie i jeszcze w prawie rodzinnym, karnym, cywilnym mieszają. Polecam art. Marcina Króla z GW z 07.02.2014 r.

    Odpowiedz
  • Pikus(2015-01-30 22:24) Zgłoś naruszenie 20

    Najwieksza piramida jest polskie panstwo.
    Gdzie ci na dole placa na tych darmozjadow na gorze by mogli sie dobrze bawic i sprzedawac nasz kraj

    Odpowiedz
  • ja(2015-01-31 10:00) Zgłoś naruszenie 10

    Nie znam żadnego z członków tej rzekomej "piramidy" ,który by narzekał. Istnieje od 4 lat i przeszła wieeele kontroli, równiez UOKiKU i nikt nigdy nawet nie zasugerował, ze tu jest coś nielegalnego. Nagle krakowski UOKIK obudził sie po 4 lat (od dwóch jest w zawieszeniu" ) oznajmiając uroczyście ,ze to piramida. Pogratulowac bystrości umysłu.
    Tu nikt nie wpłaca nic do firmy, kupuje jednorazowo za 35 zł dostęp do serwisu, a potem daruje swoje pieniążki albo i też nie zgodnie z własną wolą innym uczestnikom. Skoro urzedasy chcą mi zabronić tego co chcę zrobic świadomie z własnymi pieniędzmi bo jestm durniem i trzeba mnie chronić, to niech Owsiaka zamkną , bo kupa durniów robi to samo. Trzeba ich chronić. Nie podejrzewam,zeby jakis urzednik byl w stanie pojąć ideę tego projektu, bo jest on dla ludzi przez duże L, umysł urzędniczy nie ma prawa tego ogarnąć, ale do diabła pismaki , poczekajcie na wyrok sądowy, a nie wydawajcie go sami sami z góry . !!!.

    Odpowiedz
  • UJ Krakow(2015-01-31 11:06) Zgłoś naruszenie 12

    TelewizjaRepublika, - RadioWnet,- Niezalezna,-
    Dzisiaj Radio Maryja godz. 21:30 ciekawa audycja,zaproszony pilot samolotu Jak-40,ktory slyszal rozmowy z samolotem Tupolew I wieza kontrolna,sluchajcie I przekazujecie innym.
    Warto znac prawde,porownywac z mediami masowego razenia PO mozgach,ktore wtlaczaja naiwnym scieki propagandy.Pozdrowienia dla myslacych,kierujacych sie wlasnym rozumem,inteligencja.
    Rowniez zaproszeni wszyscy,ktorzy chca sie wyleczyc z choroby lemingowacialosci

    Odpowiedz
  • real(2015-02-03 10:59) Zgłoś naruszenie 10

    Za co biorą pieniądze członkowie KNF ? Ludzie tylko ulica oderwie ich od stolków

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2015-02-07 18:08) Zgłoś naruszenie 20

    Gdzie są instytucję opłacane z naszych podatków, które mają nas chronić przed oszustami? Czy jedynym ich zadaniem jest ostrzeganie i to zapewne dopiero gdy ktoś na tych oszustów doniesie.

    Odpowiedz
  • Analogia(2015-02-10 15:36) Zgłoś naruszenie 10

    to zupełnie jak rząd POmyleńców i ZUS

    Odpowiedz