Alior Sync zniknie z rynku - to już pewne. W związku z rozwojem współpracy z T-Mobile, bank przejdzie rebranding. Co stanie się z klientami i ich produktami?

Alior Sync ruszył 14 czerwca 2012 roku. Bank promował się jako pierwszy wirtualny bank na świecie. Z wirtualnym oddziałem, gwarantującym nieograniczony dostęp online do osobistego bankiera z dowolnego miejsca na świecie przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Ponadto zaproponował klientom nowoczesną bankowość mobilną, menedżera finansów, asystenta płatności oraz autoryzowane przelewy przez Facebook i PayPal.

Klienci Alior Sync mogli też dokonywać szybkich płatności internetowych tzw. Pay-by-Link w serwisach obsługiwanych przez firmę PayU, w tym na największym portalu e-commerce – Allegro.pl. Były też bezpłatne przelewy na adres e-mail. W ciągu zaledwie 12 miesięcy od powstania, wirtualny Alior Sync zdobył ponad 250 tys. klientów. Dziś ta liczba przekracza 300 tysięcy. Co stanie się z nimi po nawiązaniu pełnej współpracy z T-Mobile?

Jak informuje rzecznik Alior Banku klienci nowego Aliora, (być może Alior Mobile lub T-Mobile Bank), nie będą narażeni na żadne niedogodności. „Zgodnie z przyjętymi ustaleniami współpraca pomiędzy Alior Bankiem i T-Mobile będzie prowadzona pod marką wskazaną przez operatora. Od strony prawnej zmiana będzie nieodczuwalna dla klientów Alior Sync. Pozostaną oni klientami Banku na dotychczasowych warunkach. Modyfikacji ulegnie jedynie nazwa oraz identyfikacja wizualna marki. Co więcej, współpraca z globalnym operatorem komórkowym będzie się wiązała z dodatkowymi korzyściami dla klientów m.in. wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych oraz dostępem do produktów bankowych w wybranych placówkach sieci T-Mobile” – informuje Julian Krzyżanowski z Alior Banku.

Co to za korzyści? Przede wszystkim uruchomiona przez T-Mobile w Alior Banku usługa Mobile Wallet, czyli płatności telefonem za pośrednictwem technologii NFC. O dodatkowych usługach nie chciał mówić jeszcze prezes T-Mobile, Miroslav Rakowski. Maja być powiązane z usługami operatora.

Kiedy można się spodziewać nowego banku? Rakowski potwierdził, że stanie się to do końca czerwca 2014 roku.