Renta dożywotnia: UOKiK sprawdził usługi renty za mieszkanie. Seniorzy są wprowadzani w błąd

21.10.2013, 10:19; Aktualizacja: 23.10.2013, 16:19

UOKiK sprawdził jak przestrzegane są prawa seniorów, którzy zdecydowali się przekazać swoje mieszkania w zamian za tzw. rentę dożywotnią. Skontrolowano działania wszystkich przedsiębiorców oferujących takie usługi na polskim rynku – łącznie 37 wzorców umów i 46 przekazów reklamowych. Urząd zwrócił również uwagę na konieczność prawnego uregulowania sytuacji seniorów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Jożin z Bażin(2013-10-21 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  "Konieczność zmian legislacyjnych"
  I gdzież owczy czy raczej barani pęd do deregulacji? W tym przypadku wolny rynek nie wyreguluje jakości i kosztów świadczonych usług czy raczej nie da się populistycznym bełkotem łatwo, tanio i przyjemnie zbić kapitału politycznego?

  Odpowiedz
 • sensor(2013-10-21 16:57) Zgłoś naruszenie 00

  Czy dotąd nie zrozumieliście, że banda najemników wzięła nas w klincz : Buzek , Kwaśniewski, Wałęsa , Geremek , Pawlak, Suchocka, Gronkiewicz, Lewandowski, Balcerowicz, Michnik, Tusk , Schetyna, Miro, Zbycho obce służby sukcesywnie wprowadzili i zrealizowali plan zniszczenia Polski jako państwa. Wyrywanie majątku narodowego zaczęło się od 1997 czyli od ustanowienia konstytucji utworzonej przez Kalisza i Kwaśniewskiego, która uczyniła z sędziów osoby bezkarne ich bezkarność gwarantuje nie tylko konstytucja, ale i KRS. Mafia polska i bankierzy już przed okrągłym stołem miała sformułowany plan takiego demontażu państwa aby złodzieje , przestępcy w tym złodzieje na państwowych urzędach, sędziowie , byli bezkarni. W tym systemie skazanie sędziego i prokuratora za popełnione przestępstwo jest niemożliwe. Sędzia , prokurator , komornik, policjant, urzędnik skarbowy i bankier gwarantuje bezkarność sitwom. Suchocka, Buzek, Balcerowicz zlikwidowali najlepsze polskie marki pozbawili pracy setki tysięcy żywicieli rodzin. W takich warunkach będący w zmowie bankierzy oferowali lichwę ludziom, których dzieci nie miały co jeść i się wieszali. Dla tej przewidzianej sytuacji stworzyli e-sąd, który ma prawo i może zniszczyć każdego, kogo banda bankierów wskaże palcem. Dla sędziów, prokuratorów, komorników, policjantów jako dla osób tz zaufania publicznego wcześniej przewidzianych w tym bandyckim systemie ustawodawca olewając konstytucję pozwolił bankierom wypłacać łapówkę w postaci preferencyjnych kredytów. W taki perfidny sposób z premedytacją złoczyńcy wypędzili z ojczyzny 20 milionów wykształconych POLAKÓW między innymi na zmywak, by przybić trumnę Polski i by nie miał kto jej uratować. Uszczypnijcie się i ocknijcie nie pozwólmy by mordowali na naszych oczach najlepszych.
  Teraz wymyślili odwrócona hipotekę, dla emerytur, którzy z głodowymi emeryturami umierają z głodu i nie mają wyjścia. Wszystko prowadzi do tego ,że Polskę posiądą bez jednego strzału, a z polaków będą mieli nieobciążająca kieszeń siłę robocza w slamsach z tektury.

  Odpowiedz
 • Sdziadek666(2013-10-21 21:31) Zgłoś naruszenie 00

  NO to terz zlodzieje beda oglaszac po kolei upadlosc i zbezpieczac zkradzione mieszkania bo na nastepnych naiwnych nie moga liczyc...

  Odpowiedz
 • Staś(2013-11-07 13:26) Zgłoś naruszenie 00

  DOŻYWOTNIA RENTA jest potrzebna dla seniorów pozbawionych opieki i pomocy rodzin.Seniorzy maja zbyt mało pieniędzy na leki i opłaty.Nie starcza im na życie.Tylko możliwość skorzystania z renty hipotecznej za swój dorobek ,życia daje im szanse przetrwania.To,że po przemianach tak skomplikowano życie naszym rodakom,nie znaczy,że teraz częściowo nie można poprawić błędów i okazać pomoc seniorom,którym min.Suchocka zafundowała tak niskie emerytury,z których nie można wyżyć.
  Poczytajcie komentarze seniorów, na FORUM SENIORZY www.dolaseniora.com ,którzy czekają na ustawę o DOŻYWOTNIEJ RENCIE ZA HIPOTEKĘ swojego mieszkania ,w którym mogą mieszkać do końca życia i nigdzie się nie przeprowadzać,co jest ważnym atutem dla starszych osób.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane