Sprawdź, jak resort finansów zmotywuje nas do oszczędzania na przyszłą emeryturę

autor: Elżbieta Glapiak12.09.2013, 07:08; Aktualizacja: 12.09.2013, 08:06
Ile osób oszczędza na emeryturę w III filarze

Ile osób oszczędza na emeryturę w III filarzeźródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Jednym z wniosków przeglądu funkcjonowania systemu emerytalnego jest konieczność podjęcia działań motywujących, mających na celu zwiększenie skłonności do samodzielnego oszczędzania ubezpieczonych na przyszłą emeryturę – informuje Wiesława Dróżdż, rzecznik resortu finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Jacek Kowalski(2013-09-12 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd jedynie stosuje metodę kija, a gdzie marchewka?

    Kiedy obniżą podatki, zlikwidują podatek Belki i ograniczą biurokrację?

    Odpowiedz
  • Marcin(2013-09-12 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie mobilizuje cała ta chora sytuacja. Emerytury będą szczątkowe nie czaruję się byłem w openie i wiem w co i jak inwestować. Im wcześniej zaczniemy tym lepsze wyniki.

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-09-12 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można wierzyć oszustom ? Zrobili nam życiową ruletkę ,co chwilę zmieniają kluczowe zapisy dla naszego życia ,co to jest ? Co to za państwo które buja się jak ładunek na statku w czasie sztormu.Wiadomo do czego to doprowadzi.Zatoniemy bo zrobimy taką dziurę w burcie że nikt jej nie załata.

    Odpowiedz
  • klakier(2013-09-12 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    ************ p. Góra już Nam Polakom raz, razem z głupim p. Balcerowiczem ZAŁOŻYLI OFE, przy pomocy kretynowatego p. Buzka. PRECZ > PRECZ z nowinkami w/w Panów. Emeryci mieli siedzieć pod palmami, a siedzą tam "panowie" ...prezesi OFE z rodzinami , którzy zarabiali po 54 tys/m-c, kosztem kradzieży pieniędzy z OFE emerytom. Powinni zarabiać w zależności od zysków OFE, a NIE pensja.

    Odpowiedz
  • Znawca(2013-09-12 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    My mamy oszczędzać na emeryturę do wieku 67 lat , a może aż do śmierci.
    Tymczasem uprzywilejowani Tuskoebusa , górnicy , mundurowi , sędziowie i prokuratorzy żyją sobie pełną parą , naszym kosztem.

    Odpowiedz
  • Iv(2013-09-12 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe z czego te oszczędzanie?

    Odpowiedz
  • anonim(2013-09-12 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż... ja zainteresowalem sie IKZE ale okazało się że nie mogę z tego skorzystać bo jestem przedstwicielem slużb mundurowych... Podobno rząd chiał to już jakis czas temu zmienić ale nie ucynił tego. Więc zanim zaczną zachęcac może poinni stworzyc możliwości. Powodzenia.

    Odpowiedz
  • Nie zrozumie syty głodnego.(2013-09-12 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Z czego ma odłożyć???;
    - 5 mln bezrobotnych /2mln za granicą, 3mln w kraju/,
    - ponad 2mln zadłużonych, którzy nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań,
    - ponad 2mkln ubogich w kraju,
    - bezdomni, wybierający ze śmietników, zbieracze makulatury, złomu, ...
    - złodzieje,
    - rodziny wielodzietne - ONI WSZYSCY NIE MAJĄ ZA CO ŻYĆ!!!
    DLACZEGO NIE PŁACĄ ZUS;
    - POSŁOWIE, SENATOROWIE, KLER, SĘDZIOWIE, ...???

    Odpowiedz
  • Sympatyk(2013-09-12 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł kapitalny. Brawo dla MF! Warto jeszcze rozpropagować powszechność jazdy nowymi Mercedesami, spożywanie dietetycznego kawioru i udanych wakacji na Wyspach Dziewiczych. Polacy będą wtedy bezpieczenie jeździćm zdrowo się odżywiać i będą wypoczęci. Ale tak już bez jaj : przy aktualnych wynagrodzeniach wiele rodzin żyje od pierwszego do piętnastego, a jak coś odkłada to na chorobę (wszak mamy bezpłatną i nowoczesną służbę zdrowia - vide Szpital Leśna Góra z TVP2), na pochówek i na tzw. czarną godzinę.

    Odpowiedz
  • EWA(2013-09-12 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw niech P. Dróżdż wyjaśni, jak wspaniałe było oszczędzanie na mieszkanie na tzw. książeczkach mieszkaniowych PKO!!! I dlaczego finalnie obywatel otrzymywał z książeczki 5 x MNIEJ, niżby oszczędzał w banku!!! I niech wyjaśni, dlaczego każdy grosz damy w łapę państwu jest zmarnowany???!!!

    Odpowiedz
  • aaaa(2013-09-12 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    odkładając na III filar, straciłam 4 lata temu 2 000 zł, bo miałam przerwę w płatnościach 2 lata, dowiedziałam się o tym bo dalej chciałam wpłacać miesięczne składki

    Odpowiedz
  • Majster(2013-09-12 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ja myślę,że w Stolicy inaczej ludzie myślą o życiu doczesnym,o konsumpcji, mieszkaniu itp.Poza Stolicą ludzie w wieku 40 lat nie mają,żeby odłożyć na emeryturę,bo właśnie zmienili mieszkanie i je wyposażyli.W tym też czasie dzieci właśnie poszły do szkoły itd.Przy dzisiejszych cenach wszystkiego w stosunku do ich wynagrodzenia,98% tego społeczeństwa ma w dalekim poważaniu odkładanie,bo trzeba zapłacić ratę kredytu 2 tys.zł,dzieci - niepoliczalne; podatki,składki itp. Wakacje dla rodziny kosztują z 5 tys. na rok,a ja mam myśleć o oszczędzaniu.Przy takim życiu,gdzie całe fundusze wydaje się na codzienność życia,nie ma mowy o oszczędzaniu.Może jedyna na czarną godzinę,nic poza tym.Stwórzcie możliwość,żebym miał co odłożyć, to odłożę

    Odpowiedz
  • fmj(2013-09-12 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    to chyba żart MF

    Odpowiedz
  • orzniety(2013-09-12 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    W naszym kraju motywacja to -zdobywanie wykształcenia,marzenia,kreatywność,awansowanie,chęć polepszenia sobie przez to bytu i przyszłej emerytury- a na koniec jak już jest ok . To w imię wymyślonego kryzysu 460 dupków załatwi Cię waloryzacją kwotową !! Tylko ich się kryzys nie ima.Oni emerytury maja zapewnione !! O tym szanowna redakcjo nie piszecie ani słowa !!!

    Odpowiedz