Narodowy ubezpieczyciel jest bliski stworzenia partnerskiej spółki z PKO BP, zainteresował się również kupnem BGŻ – wynika z informacji DGP.
Na przełomie III i IV kw. tego roku PKO BP wybierze partnera do spółki joint venture na rynku bancassurance – zapowiada bank. Według naszych informacji największe szanse na to, by zostać partnerem PKO BP, ma obecnie największy polski ubezpieczyciel PZU. Spółka kierowana przez Andrzeja Klesyka mocno uaktywniła się na polu potencjalnych fuzji lub przejęć. Z informacji DGP wynika bowiem, że znalazła się także wśród zainteresowanych przejęciem banku BGŻ.
Jak informuje Elżbieta Anders, rzeczniczka PKO BP, podmiot zajmujący się bancassurance powstanie na bazie przejętej niedawno przez bank spółki ubezpieczeń na życie od banku Nordea (PKO BP przejęła niemal całą grupę finansową za 2,8 mld zł i czeka teraz na zgodę regulatorów na zamknięcie transakcji). – Chcemy, by stała się ona naszą bazą rozwoju bancassurance i w ramach joint venture planujemy sprzedać około 50 proc. tego przedsięwzięcia silnemu inwestorowi branżowemu – podkreśla przedstawicielka banku.