Określenie „assistance” nie jest chyba dla nas obce. Dla większości z nas kojarzy się przede wszystkim z usługą dodawaną do polisy AC samochodu, w ramach której możemy liczyć na pomoc w razie awarii auta. Assitance dodawane jest też do usług finansowych – m.in. do kont osobistych czy kredytów gotówkowych.

Bezpieczeństwa i pomocy nigdy dość! Jeśli chcemy czuć się komfortowo, a przede wszystkim pewnie w niemal każdej życiowej sytuacji powinniśmy zainteresować się pakietami assistance. W nieprzewidzianych zdarzeniach dnia codziennego, z którymi trudno poradzić sobie we własnym zakresie, pomocny okaże się pakiet ubezpieczeniowy assistance – opracowany i wspierany przez najwyższej klasy specjalistów w swojej dziedzinie.

W przypadku korzystania z nich większego problemu nie będzie dla nas stanowiła awaria sprzętu RTV/AGD, pęknięta rura kanalizacyjna pod zlewem, czy też potrzeba natychmiastowej domowej wizyty lekarza albo pielęgniarki. Sprawdźmy zatem szczegóły pakietów assistance dodawanych do kredytów i pożyczek gotówkowych.

Porównaj online kredyty gotówkowe i wybierz ten z najniższą ratą!

Assistance – z czym to się je?

Zapewne część z nas znalazła się kiedyś w sytuacji, w której zdana była na pomoc jakiegoś fachowca. Jeśli nie mamy akurat żadnego sprawdzonego namiaru na specjalistę nie radzimy brać kogoś zupełnie w ciemno. W sytuacjach, gdy liczy się natychmiastowa pomoc, dobrze jest móc skorzystać z jednego z dostępnych na rynku pakietów assistance. Pomagają one w sytuacjach, gdy w przypadku nieprzewidzianych awarii w miejscu zamieszkania lub jeśli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi w podróży – czy to na wycieczce czy też w drodze do pracy, szkoły bądź na zakupy. Mało osób wciąż jednak wie, że pakiety assistance oferowane są tez przy produktach kredytowych – naprawdę warto korzystać z tych dobrodziejstw! Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Jakiego rodzaj pomoc jest udzielana w ramach Assistance?

Korzystając z usług świadczonych w ramach pakietów usług assistance najczęściej możemy liczyć na pomoc w przypadku:
•awarii sprzętu RTV/AGD,
•awarii hydraulicznej,
•naprawy sprzętu komputerowego,
•zalania,
•stłuczenia szyby,
•włamania,
•złamania ręki,
•utraty kluczy,
•zatankowania nieodpowiedniego paliwa do samochodu.
Co otrzymujemy w ramach pakietu assistance?

Każdy z nas ceni sobie poczucie bezpieczeństwa. Warto zatem czasem dopłacić te przysłowiowe kilka złotych by móc czuć się komfortowo i mieć „spokojną głowę”. Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonani co do słuszności wyboru i korzystania z usług dostępnych w ramach assistance, przedstawiamy kolejnych kilka argumentów przemawiających „za”:

•możliwość wyboru okresu trwania umowy assistance –w tym również skrócenia czasu jego obowiązywania,
•bezgotówkowa obsługa – brak konieczności angażowania własnych środków – całość bezkosztowo dla klienta pokrywa Centrum Pomocowe firmy ubezpieczeniowej,
•proste i szybkie zgłoszenie szkody – wystarczy jeden telefon i specjalistyczna pomoc jest już dla nas organizowana!
•ewentualna odpłatność za usługi assistance może zostać skredytowana i doliczona do raty naszej pożyczki – a często jest ona również całkowicie bezpłatna!


Na co dokładnie możesz liczyć

Propozycję oferty assistance przeanalizujemy na przykładzie propozycji dostępnej przy kredycie gotówkowym udzielanym przez Credit Agricole Bank Polska:

Pomoc techniczna w domu
Zakres Suma ubezpieczenia Liczba interwencji w ciągu roku
Hydraulik, ślusarz, szklarz 200 zł 2 razy
Ochrona po kradzieży Do wysokości faktycznie poniesionych kosztów 2 razy
Transport mienia, gdy dom nie nadaje się do mieszkania 500 zł 2 razy
Fachowiec od napraw AGD/RTV 200 zł 2 razy
Utrata kluczy wskutek kradzieży z włamaniem do domu 200 zł 1 raz

Usługi w ramach Assistance dla pakietów ubezpieczeniowych oferowanych przy kredycie gotówkowym Credit Agricole Bank Polska (dawniej Lukas Bank) świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń Europ Assistance Holding S.A. i Europ Assistance Polska Sp. z o.o.

Ile to kosztuje?

Opłata za ochronę w ramach pakietu assistance dla propozycji udostępnianej przy kredycie gotówkowym Credit Agricole Bank Polska jest uzależniona od wybranego okresu ochrony i wynosi odpowiednio:

Pomoc medyczna
Zakres Suma ubezpieczenia Liczba interwencji w ciągu roku
Lekarz pierwszego kontaktu Do wysokości faktycznie poniesionych kosztów 2 razy
Transport medyczny 500 zł 2 razy
Wizyta pielęgniarki Do wysokości faktycznie poniesionych kosztów 2 razy
Dostawa leków Do wysokości faktycznie poniesionych kosztów 2 razy
Opieka domowa po hospitalizacji Do wysokości faktycznie poniesionych kosztów 2 razy
Rozmowa z lekarzem dyżurnym + infolinia nt. aptek i szpitali - Bez limitu

Kto jeszcze pomoże?

Ochronę ubezpieczeniową w ramach assistance bez dodatkowych opłat (poza „standardową” składką za ubezpieczenie) udostępnia również największy PKO Bank Polski. Jednak oferowany przez niego zakres usług jest ubogi i zawiera jedynie infolinię o dostępności specjalistów (np. ślusarza, hydraulika czy elektryka). Poza tym Centrum Alarmowe Ubezpieczyciela umożliwia naprawę sprzętu RTV/AGD oraz wizytę lekarza pierwszego kontaktu. Z kolei Kredyt Bank, w ramach składki ubezpieczeniowej (0,30% kwoty kredytu miesięcznie) zapewnia Assistance medyczny w przypadku nieszczęśliwych wypadków – jest to element ochrony ubezpieczenia na życie. Jak widać, assistance do kredytów gotówkowych oferują także inne banki. Jednak z analizy ofert oraz cen wynika, że zdecydowanie najkorzystniej prezentuje się assistance do kredytów gotówkowych Credit Agricole Bank Polska.

Wyszukiwarka kredytów gotówkowych. Porównaj kredyty w różnych bankach.

Bezcenna spokojna głowa!

Jeśli nie mamy zmysłu złotej rączki, a najdrobniejsze nawet „techniczne” czynności domowe sprawiają nam trudność, wówczas propozycja assistance wydaje się idealna. Warto nadmienić, że koszt tego rodzaju usługi w skali miesiąca wynosi mniej niż 4 zł, czyli niewiele ponad 10 groszy dziennie! Biorąc pod uwagę koszt interwencji specjalisty w dużym mieście, koszt pakietu zwraca się już po pierwszej wizycie – a wciąż zachowujemy ochronę! Nie warto oszczędzać na spokoju oraz bezpieczeństwie siebie i najbliższych!

Koszt ochrony assistance dla osoby spłacającej kredyt gotówkowy w Credit Agricole
Okres trwania ochrony Koszt ochrony
Ochrona jednoroczna 45,60 zł
Ochrona dwuletnia 91,20 zł
Ochrona trzyletnia 126,80 zł