Choć wakacje to raczej czas wydawania pieniędzy, a nie ich oszczędzania, to pamiętajmy, żeby nie zapominać o tym dobrym nawyku. W decyzji, gdzie założyć dobre konto oszczędnościowe pomóc może lipcowy ranking przygotowany przez TotalMoney.

Konto oszczędnościowe to produkt, który powinien posiadać każdy. Nawet niewielkie kwoty, które będziemy na nim gromadzić będą procentować, a oszczędzone pieniądze będziemy mogli wykorzystać na wybrany przez nas cel. Wakacje to dobry moment, żeby zacząć oszczędzać na kolejne wakacyjne wojaże. Nawet jeśli w tym roku nigdzie nie wyjeżdżamy, to warto pomyśleć już o przyszłym roku.

Promocja trwa!

Wszystkim, którzy szukają dobrej oferty przypomnieć należy o trwającej już promocji Banku Millennium. Jeszcze do 20 sierpnia można otrzymać 7% oprocentowania pod warunkiem założenia nowego konta lub też wpłaty środków na konto już istniejące. Górna granica wkładu to 25 000 zł, a za otwarcie i prowadzenie konta nie ponosi się żadnych kosztów.

Reklama

Znajdź najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe!

W rankingu bez zmian

Lipiec nie przynosi zmian w ścisłej czołówce. Podobnie jak w zeszłym miesiącu na pierwszym miejscu uplasowało się db Konto Oszczędnościowe 24H Deutsche Banku i jak na razie żaden inny produkt nie zagraża pozycji lidera. Drugą lokatę , dzięki promocji oprocentowania, obowiązującej do 20 sierpnia dla wszystkich nowych środków zajmuje Konto Oszczędnościowe Banku Millennium. Na trzecim miejscu ponownie znalazło się Konto Oszczędnościowe BGŻOptima. Poza podium nadal pozostają BNP Paribas i Bank DnB Nord.

Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł lipiec 2012
poz. Bank Nazwa produktu Oprocentowanie (nominalne) Odsetki w PLN po miesiącu (po podatku)
1 Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe 24H 8,10%* 54,67
2 Bank Millennium Konto Oszczędnościowe (nowe środki) 7,00% 47,25
3 BGŻOptima  Konto Oszczędnościowe 5,80% 43,87
4 BNP Paribas Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe 5,50%* 37,13
Bank DnB Nord Konto Oszczędnościowe 5,50% 37,13
5 Polbank EFG Rachunek Codzienny Sukces 5,00%* 33,75
6 Toyota Bank Konto Oszczędnościowe 4,85% 32,74
7 Meritum Bank Konto Oszczędnościowe 4,75% 32,06
8 Alior Bank Konto Oszczędnościowe 4,35% 29,36
Alior Sync Konto Oszczędnościowe 4,35% 29,36
9 Bank BPH Konto Oszczędnościowe Sezam Oszczędzam Plus 4,25%* 28,69
10 Deutsche Bank  db Konto Oszczędnościowe 24H 4,09%* 27,61
Stan na 12 lipca 2012 r., źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków *Kapitalizacja dzienna





Bez chodzenia do banku?

Wspomnieć należy też, że w rankingu pojawił się także produkt nowego banku internetowego Alior Sync. Konto oszczędnościowe oferowane przez tę instytucję uplasowało się ex aequo z produktem Alior Banku na 8 pozycji (oba konta oprocentowane są w wysokości 4,35%). Kusząca może być dla klientów perspektywa załatwienia swoich spraw za pomocą Internetu i nowoczesnych technologii. Wizja braku czekania w kolejkach daje możliwość lepszego gospodarowania własnym czasem, przy jednoczesnej oszczędności, gdyż do zwykłego banku jakoś dojechać trzeba.

Konto oszczędnościowe? Porównaj niezależnie i wybierz najlepsze!

Lipcowa edycja rankingu nie przyniosła zbyt dużych zmian, lecz są one na tyle istotne, że decyzja o oszczędzaniu powinna być podejmowana w kontekście dłuższego okresu czasu. Wprawdzie oprocentowanie konta może się zmienić, ale najlepiej od początku oszczędzać tam, gdzie dają nam najwięcej.