Zbliża się okres wzmożonych wydatków. Koniec roku szkolnego, początek wakacji, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej – można by mnożyć okoliczności, które spowodują, że dziura w domowym budżecie może w tym okresie być jeszcze większa, a nade wszystko bardziej dolegliwa niż kiedy indziej. Jakie są sposoby, aby bankowa pożyczka była tańsza? Zakup pakietowy. O co chodzi i czy to się może opłacać – sprawdźmy.
Reklama

Do obsługi pożyczki zazwyczaj i tak potrzebujemy konta osobistego, karta kredytowa to poduszka bezpieczeństwa, gdy wydamy wszystkie środki a ubezpieczenie przyda się nawet najbardziej liberalnym klientom. Czyżby każdy z nas miał zakwalifikowania się na większość sposobów tańszej pożyczki możliwość – na to wygląda! Nie ma haczyków? Przyjrzyjmy się bliżej.

Dla kogo tańsza pożyczka?
Jeśli chcemy, aby brana przez nas pożyczka była tańsza warto zorientować się czy w ramach ofert kredytowych nie zostały przewidziane jakieś specjalne preferencje dla klientów, którzy zdecydują się na jednoczesne skorzystanie z kilku różnych produktów bankowych. Oczywiście są to produkty mniej lub bardziej powiązane z kredytem. Jednak z całą pewnością mogą się nam okazać przydatne. Sprawdźmy szczegóły najpopularniejszych ofert pożyczkowych w ramach tzw. sprzedaży wiązanej:

Potrzebujesz gotówki na wakacje? Porównaj 41 kredytów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie

• PKO Bank Polski w ramach specjalnych ofert „Max Pożyczki Mini Raty” udostępnia dwie propozycje – z 3% stawką prowizji przy jednoczesnym nabyciu pakietu ubezpieczeniowego oraz posiadaniu lub otwarciu konta osobistego „PKO Konto bez Granic”. Drugą ofertą jest opcja 0% prowizji – pod warunkiem zakupu ubezpieczenia w wariancie rozszerzonym, posiadaniu lub nabyciu karty kredytowej oraz nabyciu lub otwarciu konta osobistego „PKO Konto bez Granic”. Co ważne w ramach promocyjnych ofert można pożyczyć aż do 50 000 zł, zaś spłatę pożyczki można rozłożyć aż na 8 lat!

Reklama

• BZ WBK w ofercie „Kredytu gotówkowego” umożliwia skorzystanie z tzw. kredytu z bonusem, co polega na tym, że im więcej produktów bankowych zakupimy tym niższą zapłacimy prowizję. I tak za otwarcie konta „Wydajesz & Zarabiasz Plus” prowizja zostanie obniżona ze standardowego poziomu 5% aż o 2 pp., o dodatkowe 2 pp. mniej zapłacimy nabywając kartę kredytową, a o kolejny 1 pp. obniżki zyskamy przystępując do pakietu ubezpieczeniowego. Kupując więc 3 produkty możemy obniżyć prowizję o 100% - do 0%

• W BNP Paribas Banku Polska klienci, którzy zdecydują się na otwarcie konta osobistego w określonym pakiecie oraz przystąpią do ubezpieczenia mogą liczyć na otrzymanie kredytu bez prowizji oraz z oprocentowaniem od 9,9%

Co trzeba wiedzieć…
Wszystkie osoby chcące skorzystać ze specjalnych warunków cenowych pożyczki lub kredytu gotówkowego pod warunkiem nabycia lub posiadania innych bankowych produktów powinny również wiedzieć o tym, że:

• Najniższe oprocentowanie pożyczki w PKO BP, nawet przy najwyższych zniżkach za otwarcie konta, zakup ubezpieczenia i posiadanie karty kredytowej wynosi 15,49% i jest zarezerwowane dla kwot powyżej 30 000 zł. Skorzystać z niego mogą osoby spełniające kryteria określone dla klientów PKO BP, czyli np. systematycznie przekazujące uzyskiwane dochody na ROR w PKO od co najmniej pół roku;

• Jeśli nie zapewnimy wpływu na konto w BZ WBK w wysokości co najmniej 1 000 zł miesięcznie wówczas zapłacimy aż 20 zł za prowadzenie rachunku

• Najniższe oprocentowanie kredytu w BZ WBK dostępne jest dla osób, które zakupią ubezpieczenia w wysokości 2,99% miesięcznej raty, a kwota zaciągniętego przez nie kredytu minimum 20 000 zł.

Drobny remont? Sfinansuj go kredytem gotówkowym

Jeśli tylko są na to sposoby, nie warto przepłacać
Jak widać istnieją sposoby na obniżenie kosztów związanych z bankową pożyczką. Wystarczy jedynie otworzyć konto, zakupić pakietu ubezpieczenia, a czasem jeszcze zawnioskować o kartę kredytową. Wymierne oszczędności odczujemy natychmiast - zapłacimy niższą prowizję lub wręcz wcale jej nie zapłacimy a na dodatek często obniżone zostanie jeszcze oprocentowanie. A z pakietem ochrony ubezpieczeniowej spłata naszego zobowiązania będzie dla nas bardziej komfortowa – zabezpieczyliśmy przecież nas samych oraz naszych najbliższych na wypadek następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Podobnie sytuacja ma się z kontem bankowym – nowoczesny ROR to dziś niezbędność, a dzięki uproszczonym procedurom przeniesienie konta z banku do banku jest banalnie proste, a wszystko załatwi za nas doradca! Podsumowując – są sprawdzone sposoby na tańsze pożyczanie – korzystajmy z nich – to się naprawdę opłaca.