Pozew przeciwko Skarbowi Państwa. Frankowicze domagają się odszkodowania

24.06.2020, 12:11; Aktualizacja: 24.06.2020, 13:18
Na świadków będziemy wzywać prezesów banków, przedstawicieli Związku Banków w Polsce, a także polityków takich, jak chociażby Jarosław Kaczyński, czy Mateusz Morawiecki.

Na świadków będziemy wzywać prezesów banków, przedstawicieli Związku Banków w Polsce, a także polityków takich, jak chociażby Jarosław Kaczyński, czy Mateusz Morawiecki.źródło: ShutterStock

Kredytobiorcy zawierający umowy o pożyczki indeksowane i denominowane w walutach m.in. we frankach i euro składają pozew przeciwko Skarbowi Państwa dotyczący odpowiedzialności za poniesione przez nich szkody - poinformowało w środę Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • abcGF(2020-06-24 16:16) Zgłoś naruszenie 2010

    1. Po co jest nadzór finansowy i miliardy pensji dla przydup..w partyjnych? 2. Po co jest UOKIK, który stwierdził, że klauzule frankowe są BEZPRAWNE? - dla przydup..w partyjnych? 3. Po co sa sądy, prokuratury u zastępy rzeczników praw konsumenta w powiatach - dla przydup..w partyjnych? Po to, żeby mi powiedzieć co i tak wiem, że zostałem okradziony przez krawaciarzy i moge sobie iśc do sądu ponosząc dodatkowe ryzyko, a w razoe wygranje nawet pół nagrody oddać innym krawaciarzom z kancelarii prawnej?! TO MA BYĆ PAŃSTWO PRAWA?!?!? chwwd równie dobrze można sprzedawać zatrute pożywienie zawalające się domy i wybuchające samochody - z adnotacją, że kupujesz na własne ryzyko! MAFIA ZŁODZIEJE

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abc(2020-06-24 15:55) Zgłoś naruszenie 1714

    Czy taki pozew zostałby wniesiony, gdyby frank był po 2 złote? Krótka piłka - tak czy nie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ech(2020-06-24 14:52) Zgłoś naruszenie 1621

    Dodajmy, że ci "frankowicze" wiedzieli o ryzykach. Podpisywali, że rozumieją ryzyko itd. To albo podpisali nieprawdę (czyt: oszukali bank) albo też nie do końca rozumieli (to dlaczego podpisali?). To może skoro podpisali i nie biorą odpowiedzialności, to może idźmy dalej, może niech idą do sądu i wystąpią o ubezwłasnowolnienie, bo albo biorą odpowiedzialność za swoje czyny, albo nie. Gorzej, że tacy ludzie też mają po jednym głosie w wyborach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2020-06-25 09:30) Zgłoś naruszenie 95

    niby dlaczego ma płacić Skarb Państwa, przecież biorąc kredyt we frankach wiadomo , że to było ryzyko, a teraz robią szum

    Odpowiedz
  • za co im płacić mamy wszyscy?(2020-06-24 20:01) Zgłoś naruszenie 813

    Hola hola. Pamiętam jak ostrzegałem frankowiczów, że wiara w to, że Szwajcarzy marzą o tym, żeby pożyczyć im forsę i na tym jeszcze stracić, jest złudna. Jakie były gniewy, jak mówiłem, że lepiej brać kredyt w walucie kraju w którym się mieszka. No to cóż. Widziały gały co brały.

    Odpowiedz
  • Qwer(2020-06-25 10:41) Zgłoś naruszenie 54

    Pożyczyłeś franki oddaj franki.Wszystko w temacie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2020-06-25 10:41) Zgłoś naruszenie 42

    Kilka kancelarii pewnie jak zwykle zarobi na tym biciu piany.

    Odpowiedz
  • ad(2020-06-25 18:14) Zgłoś naruszenie 45

    Frankowicze mam pytanie a z kim były podpisane kredyty z Skarbem Pańskim czy też z bankami.Pozew jest niezasadny.

    Odpowiedz